Body spod Čebrate putujú po jarnej premiére pod Urpín

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Ako ten čas letí. Prachom zapadajú spomienky z obdobia, počas ktorého hrávala vtedy ešte iba treťoligová MFK Dukla prípravné zápasy s prvoligistom aj spod vrchu Čebrať. Druholigovú rezervu v tom čase MFK Ružomberok ešte nemal. Na snímke, v súčasnosti po zlomenine nohy stále rehabilitujúci svoje zdravie, v tom čase aktívne hrajúci v modrom drese MFK Dukla – Peter Kolláti. Univerzálny mladý futbalista, ktorého zlomenina zo Zlatých Moraviec vyradila z hráčskeho kádra MFK Dukla na dlhšie obdobie.

MFK Ružomberok “B“  – MFK Dukla Banská Bystrica  0:1 (0:0)

Po 118 dňovej zimnej prestávke nastúpili v druhú tohoročnú marcovú nedeľu dopoludnia futbalisti MFK Dukla k úvodnému majstrovskému futbalovému zápasu jarnej časti sezóny 2019/2020 v Ružomberku proti „B“ mužstvu MFK Ružomberok.

Úvodné minúty zápasu  začala lepšie Dukla. Jej útoky obstarávali hráči v modrom oblečení MFK Dukla  najmä po pravej strane. V 6. minúte Snitka vysunul na pravej strane Dolného. Jeho centrovanú loptu však mladý, 21 ročný brankár Kohár stačil pred nabiehajúcim Polievkom vytlačiť mimo pokutové územie. V 13. minúte sa v domácom pokutovom území dostal k strele Polievka, ale lopta z jeho kopačky išla nad domácu bránu. O minútu neskôr poslal  loptu z pravej strany do šestnástky Dolný, hlavička Vujoševiča išla mimo ľavej žrde domácej brány. Najväčšie nebezpečenstvo pre bránu Dukly hrozilo z pravej strany, kde mladí,  rýchlonohí útočníci Huba s Kmeťom sa snažili centrovanými loptami nájsť v pokutovom území vysokého Almásiho.

Obrana MFK však  pracovala  spoľahlivo a čo nestačila odvrátiť ona s prehľadom zlikvidoval brankár Nôta. V 20. minúte bol na ľavej strane útoku pred šestnástkou faulovaný Polievka a trestný kop domáca obrana odvrátila do bezpečia. Do šance sa dostal v 35. minúte Vujoševič, ktorý z hranice 11-ky vystrelil priamo do brankára Ružomberka. O minútu neskoršie strelecký pokus Dolného z hranice šestnástky smerujúci k ľavej žrdi domáci brankár chytil. V 39 min sa do úniku dostával Vujoševič  , ale jeho sľubne sa vyvíjajúcu šancu domáca obrana s prispením brankára Kohára zlikvidovala. Do polčasu  skóre nemenilo ani jedno mužstvo a tak na polčasovú prestávku odchádzali súperi do kabín za bezgólového stavu.

I úvod druhého polčasu patril Dukle. V 48 minúte center Migaľu z pravej strany odvrátil domáci brankár na rohový kop. V 53 minúte Vujoševič vysunul Dolného a po jeho prihrávke na Polievku bol tento v pokutovom území faulovaný a nariadený pokutový kop Vujoševič rutinérsky premenil aby hostia viedli 0:1

Domáci tréner Ladislav Pecko v snahe zvrátiť nepriaznivý výsledok v rýchlom slede poslal na ihrisko skúsených hráčov Jedináka, Almaského a Kružliaka. Na uvedené striedania zareagoval i tréner Varga a na ihrisko poslal  postupne čerstvých hráčov Staršieho, Tótha a v závere i Laksíka. Domáci nakopávanými dlhými loptami  sa snažili dostať do dobrých streleckých príležitostí .

V 76. minúte  po centri z pravej strany smerujúcom  do pokutového územia Nôta pred nabiehajúcim Almaským  loptu kryl. Z protiútoku hosťujúci Dolný vystrelil z hranice šestnástky priamo do rúk domáceho brankára. V 77. minúte z hranice šestnástky tvrdo vystrelili domáci Brenkus. Brankár Nôta jeho strelu vyrazil na roh. Po jeho zahratí Almaského tvrdá strela  išla vedľa ľavej žrde Nôtovej brány. V 87. minúte Huba  mieril z 25 metrov mimo pravej žrde hosťujúcej brány. V 89. minúte sa do dobrej šance v šestnástke domácich dostali Laksík s Polievkom, ale domáca obrana túto šancu odvrátila.

V závere zápasu pre obojstranné strkanie videli žlté karty domáci Mrva a hosťujúci Savič. Na stave sa už nič nezmenilo a hráči MFK  Dukla Banská Bystrica vytrvalo počas celého zápasu povzbudzovaní členmi svojho Fan – klubu si po zásluhe odviezli spod Čebrate tri body . Tie putovali odtiaľ pod majestátny Urpín!

Povedali po zápase:

Śtefan Rusnák, asistent trénera MFK:

„Vedeli sme, že po zimnej príprave sú prvé zápasy vždy ťažké  z toho pohľadu , že  tréningové plochy na ktorých sme prípravné zápasy hrali, neboli také kvalitné ako dnešný trávnik v Ružomberku. To, že to bude ťažký zápas s behavým  súperom sa nám potvrdilo. Myslím si, že v prvom polčase sme mali šance, ktoré sme mohli premeniť na gól. Víťazstvo 1:0 je zaslúžené a verím tomu, že nás to nabudí do ďalších zápasov.“

Ladislav Pecko, tréner MFK Ružomberok „B“:

„Nemôžem z našej strany súboj hodnotiť dobre, lebo sme tento zápas prehrali a keď to prehráte  takouto penaltou, tak ma to mrzí. Bohužiaľ, tak ako  v jesennom stretnutí v Bystrici tak i dnes si myslím, že sme boli futbalovejší a  hrali sme lepší futbal. V Bystrici i dnes rozhodli skúsenosti a s Bystricou nemáme ani bod.“

Saša Savič, kapitán MFK Dukla :

„Bol to náročný zápas. .Hrali sme proti mladému, behavému mužstvu, ktoré nás vytrápilo. Prvý polčas, i keď sa hral medzišestnástkový futbal, sme publiku, trénerom i sebe priblížili náznaky dobrých šancí.   V druhom polčase po premenenej jedenástke sme si priebeh zápasu ustrážili. Myslím si, že to bolo aspoň o ten jeden gól naše zaslúžené víťazstvo“

Miladin Vujoševič, strelec gólu MFK Dukla:

„Zápas, tak ako sme očakávali, bol veľmi ťažký. Mladí ružomberskí hráči počas celého zápasu hrali dobre. V druhom polčase sme dokázali dať gól z penalty a sme veľmi šťastný, že sme dnes získali tri body“

Fakty o zápase:

MFK Ružomberok “B“ – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0 Gól z pokutového kopu vsietil v 54. minúte Miladin Vujoševič.:

Žlté karty: A. Holub, M.Huba, J. Kudlička , M. Mrva resp. M. Vujoševič , Savič.

Zostavy mužstiev :

MFK Ružomberok „B“´: Kohár – Huba, Mrva, Holub ( od 59. min. Jedinák) J. Kudlička – Múdry, Ďungel, Kmeť ( od 65. min. Almaský), Brenkus – Almási

MFK Dukla Banská Bystrica:  Nôta – Migaľa, Nosko, Prikryl, Savič  – Wilwéber, Snitka, Dolný ( od 79. minúty Tóth), Vaščák ( od 63. minúty Starší ), Polievka – Vujoševič

Rozhodovali: Kristián Micheľ – Martin Špivák, Patrik Kmec. Zápas v Ružomberku sledovalo 425 divákov.

Najbližšie majstrovské futbalové stretnutia odohrá MFK Dukla  v sobotu 14.marca o 14,30  hod. na „domácej pôde“ vo Zvolene proti MŠK Púchov.