AKTUALITY MLÁDEŽ

Starší dorastenci s bodovým ziskom aj z Nitry

Foto: Roman Reptiš | Text pod foto: Takto stihol náš spolupracovník Roman Reptiš urobiť záber zo zápasu AC Nitra MFK Dukla Banská Bystrica v kategórii U19 spoza plota štadióna. Svedectvo o tom, že v zápase sa bojovalo srdnato o každý centimeter.

Po veľmi dobrom výkone si včera 3. októbra z kvalitného zápasu priviezli ligoví dorastenci MFK Dukla všetky body aj z Nitry. V prvom polčase nepuslokotili svojho súpera do vážnejšej streleckej situácie, dali Jackuliakom, ktorý hral tentoraz na  hrote útoku, 2 góly. Po zmene strán však pod Zoborom aj zásluhou silného vetra dobrých 20 minút odolávali tlaku svojho súpera. Pravda, to už vyhrávali rozdielom trojgólovým, lebo po faule na Jackuliaka ukázal rozhodca Libiak zo Zvolena na biele vápno a odtiaľ sám faulovaný hráč zaznamenal čistý hattrick.

Zápas o dôležité body v I. lige staršieho dorastu gradoval a je len dobré, že v záverečnej 25 minútovke naši mladí futbalisti dokázali kolektívnym poňatím kontrolovať priebeh hry, aby si upevnili svoju pozíciu presne v strede prvoligovej tabuľky ligového dorastu U19.

Nitra dokonca nedala gól dobre chytajúcemu Balážovi v bráne MFK Dukla ani z pokutového kopu, ktorý zahrával kapitán domáceho družstva Viktor Sabo za stavu 0:3. Jeho  prvú strelu brankár Baláž vyrazil, aby bol úspešný aj pri opakovanom streleckom kuse, teda pri dorážke. Zápas spoza drôtenej ohrady sledovalo asi 100 divákov.

AC Nitra – MFK Dukla U19 0:3 (0:0)

Góly: v 34. 43. a 46 minúte (z pokutového kopu) Jackuliak.

Rozhodovali: Libiak – Ralbovský, Lalo. ŽK. A. Hanes.

Ligoví dorastenci MFK Dukla U17 podľahli svojim rovesníkom z Nitry 2:4 a sú vo svojej tabuľke na poslednom mieste. Tesnú prehru zaregistrovali i dorastenci MFK Dukla s AC Nitra v kategórii U16 po konečnom výsledku 2:3. V tabuľke im patrí zatiaľ 7. miesto.