Potvrdené! MFK Dukla je jesenným majstrom II. ligy

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Tak sa tešili z gólov v zápase vo Zvolene hráči MFK Dukla, ktoré vsietili brankárovi KFC Komárno. Na zábere nášho fotoreportéra zľava do prava Wilwéber, Kupčík, Laksík, Dolný a Hanes.

Jesenná časť II. ligy vo futbalovej sezóne 2020/2021 finišuje síce pred prázdnymi  hľadiskami, ale záujem o priebeh súťaže je na základe čitateľských odoziev veľký. Marketing  riadiaceho orgánu má na propagáciu tejto súťaže svoje metódy, praktiky a formy, kluby samotné za najdôležitejšie pokladajú samotné majstrovské futbalové zápasy. Médiá hľadajú práve tam, ale aj v zákulisí zaujímavé námety, nášmu čitateľovi ponúkame, ako to už tradične býva pohľad na priebeh každého majstrovského zápasu formou našich spravodajcov.

Stretnutie 14. kola medzi MFK Dukla a KFC Komárno, ktoré odohral banskobystrický Mestský futbalový klub Dukla na „domácej“ zmrznutej, ale starostlivo upravenej tráve 2. decembra so začiatkom o 12.30 hod. poznačila silná biela srieň počas celého stretnutia takmer na jednej celej polovici hracej plochy. Napriek tomu išlo o súboj zaujímavý a hlavne v I. polčase gólovo hodnotný. Zaslúžili sa o to futbalisti MFK Dukla, ktorí boli tentoraz veľmi efektívni a štedrí v koncovke. Súpera z mesta, ktoré leží na sútoku riek Dunaja a Váhu  v Karpatskej kotline postihla v priebehu prvej štvrťhodiny zásluhou vtipných a veľmi rozumnej organizovaných útočných akcií hráčov MFK Dukla prívalová gólová smršť. Za 18 minút bolo po strelách Prikryla, Hanesa a Laksíka na ukazovateli skóre 3:0 a okrem toho trafil raz loptu hlavičkou Nosko do žrde brány Miroslava Grujičiča.

Jeden gól bol krajší ako druhý. Po desiatich minútach zahrával v rade za sebou jeden za druhým až tri rohové kopy Jožko Dolný. Hneď prvý z vnútra šestnástky veľmi pohotovo zakončil Ján Nosko. Dobre mierenú loptu spod brvna vyškriabal brankár Komárna. Druhý rohový kop odvrátili obrancovia hostí znova za vlastnú bránkovú  čiaru, ale mimo brány. Do tretice predĺžil letiacu loptu z kopačky od rohovej zastávky vyslanú Dolným stopér Nosko až na druhú stranu šestnástky, kde vbehol osamotený Patrik Prikryl a ten ju poslal razantne vpravo do polovice odkrytej brány Grujičiča. Prešli dve minúty a bolo 2:0. Po rohu Dolného naši zostali v aktívnom pohybe s loptou na polovici svojho súpera. Z pravej strany ju poslal Kupčík na hlavu Adama Hanesa a ten si otvoril gólový prvoligový účet medzi seniormi. Po jeseni však vedie tabuľku strelcov v I. dorasteneckej lige.

Verní priaznivci MFK Dukla sú vynaliezaví. Našli recept aj na COVID, dvojica bratov (zľava do prava) Jozef a Cyril Rejdovianovci sledovali zápas MFK Dukla – KFC Komárno spoza pleteného plota, ktorý bráni vstupu do objektu futbalového štadióna vo Zvolene. Aj fotografom bol verný fanúšik Miro Vesel, ktorého sme vídavali počas jesene pokiaľ to opatrenia COVIDu dovoľovali aj na majstrovských zápasoch žiakov v Priechode.

V osemnástej minúte po osi Frimmel – Dolný – Laksík dal posledne uvedený  zblízka tretí gól zápasu. Potom sa strelecky z diaľky pripomenul Ľubomír Willwéber. Loptu namieril k žrdi po pravici srbského brankára, ktorý posilnil v zime Komárno z treťoligového Lučenca  a bolo 4:0. Keď za stálej prevahy Dukly na zelenej tráve vyslal nádhernú kolmicu stredom ihriska Prikryl z hĺbky vlastnej polovice ihriska za obranu Komárna, podhrotový mladík Adam Hanes už vedel čo má urobiť. Bleskurýchle vyštartoval, prešprintoval staticky hrajúci stred obrany hostí a na ukazovateli skóre bolo 5:0. V prvom polčase hostia brankára domácich Hrušku priamou strelou na bránu vážnejšie neohrozili a len zo 2-3 razy boli na krátkej návšteve pred bránou Matúša Hrušku.

Po zmene strán urobil domáci tréner Stanislav Varga viacero zmien v zostave, na ihrisko prišiel s kapitánskou páskou na rukáve ostrostrelec Róbert Polievka, aby zo 3 razy položil v blízkosti brány hostí lopty ako na tácke k streľbe. Tak Dolný ako i Starší však bránu netrafili. Dokonca sám stál zoči – voči s loptou na nohe aj sám Polievka, ale trafil ňou z veľmi blízka len do brankára, ktorý mu vykryl šikovne strelecký uhol. Hostia predsa len po prestriedaní  začali viac tvoriť v pohybe, naopak, hráči MFK Dukla tempo vzhľadom na priebeh zápasu zvoľnili a pri jednej z mála vydarených akcií dal hosťujúci Modibo Sidibe, ktorý posilnil Komárno z ligového Zemplína Michalovce dal technickou strelou od pravej tyče brány Hrušku z rohu šestnástky jediný gól po tomto kole za v tabuľke II. ligy 10. celok hostí.  Kapitán hostí K. Domonkos nepremenil za stavu 5:1 pokutový kop, ktorý kryl brankár Matúš Hruška.

Komárno má na svojom konte zatiaľ 15 bodov, za ním sú na ďalších miestach so 14 bodovým ziskom MŠK Žilina „B“, Partizán Bardejov a Dubnica nad Váhom. Predposledná, štrnásta priečka patrí juniorom Slovana Bratislava, ktorí hrávajú pod hlavičkou ŠK Slovan „B“ a posledný je bez bodu Poprad.

MFK Dukla vedie pred posledným jesenným kolem tabuľku so ziskom 34 bodov pred druhým Liptovským Mikulášom, ktorý prehrou doma s Púchovom už majstrovské boje v tohoročnej jeseni skončil. Získal celkom 31 bodov, tretia Skalica má 29 bodov.

MFK Dukla odohrá svoje posledné stretnutie jesene na umelej tráve v Petržalke v nedeľu 6. decembra so začiatkom o 10 hod. a 30. min.

MFK Dukla – KFC Komárno 5:1(5:0)

Góly: A. Hanes 2, P.Prikryl, L. Laksík, Ľ.Wilwéber resp. M.Sidibe Rozhodovali: Parilák – Štofík, Bobko. Bez kariet.

Zostavy:

MFK Dukla: Matúš Hruška – Kupčík, Nosko, Prikryl (72. min. Červeň) – Richtárech (81. min. P. Vajda), Willwéber (46. min. Polievka) – Migaľa, Hanes (46. min. V. Tóth), J. Dolný, Frimmel – Laksík (72. min. Starší)

KFC: Grujičić– Popović (65.min. G. Tóth), M. Šimko, Saláta, Szöcs – Krela (72.min. Pastorek), Domonkos, G. Matić (46. min. Zemko), Janso – Doktorík (46. min. Adayilo), Sidibe (89. min. Druga)