A MUŽSTVO AKTUALITY

Herná kvalita je vtedy, ak ju väčšina chváli, lebo ju vidí v podaní hráčov

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Mladej futbalovej nádeji MFK Dukla, Adamovi Hanesovi (s číslom 2) nedali často až do trojíc sústredení v bránení, hráči Dubnice v modrom oblečení príliš veľa priestoru. Z úzadia súboj prenikajúceho mladého Hanesa podporuje skúsený Matej Starší. Skvelé čítanie futbalovej akcie mladým fotoreportérom Športovej agentúry Dukla pre čitateľov magazínu Klub priateľov Dukly.

V slovenských futbalových podmienkach sme si zvykli na chválu aj toho, čo má od futbalovej kvality na míle vzdialenosť. Kvalita futbalová obsahuje hravosť, virtuozitu, futbalové srdiečka, nádherné góly, skvelú zábavu. MFK Dukla robí výsledkami a často i hrou vo futbalovej sezóne 2020/2021 svojim priaznivcom radosť.  Aká bola podľa nás futbalová kvalita počas dnešného odpoludnia prostredníctvom 17. kola II. futbalovej ligy?

Rozhodne nie špičková, druholigová. Už sme zo strany MFK Dukla videli oveľa kvalitnejšie zápasy aj s ďaleko kvalitnejšími súpermi. Body napokon domáci celok potešili. Futbal musel tých, ktorí ho videli, a pozerali sa na zápas objektívnym pohľadom, bolieť. Favorizovaná MFK Dukla mala, síce, optickú prevahu, aj rohových kopov rozohrávali jej hráči za celý zápas celkom 11, ale gól dali len 1.

Niekoľko vtipných útokov dokázali založiť v prehustenej pasci brániacich pavučín Dubnice, ale pri všetkej úcte k snahe, na favorita takého kalibru do akého je MFK Dukla v tomto ročníku stavaný, je to málo. Oproti prípravným zápasom s prvoligovými mužstvami chýbala v tomto stretnutí hráčom MFK Dukla hravosť, uvoľnenosť, cítiť bolo až príliš veľkú zodpovednosť za bodový zisk.

Tak v I., ako aj v II. polčase, bolo zopár pekných vtipných akcií v podaní jej hráčov, najmä v I. polčase si pýtal gól prienik R. Polievku a jeho strela z pravej strany ihriska do siete mladého Chudého, novej akvizícii v bráne Dubnice. Loptu však nakoniec pekne vyhlavičkoval na rohový kop, spred prázdnej brány, vracajúci sa Frederik Bilovský.

Ťažko je menovite vyzdvihovať jednotlivcov, ešte ťažšie chváliť futbalovú krásu, ak v tomto zápase viac ako inokedy pauzovala. Skôr je včas potrebné pripomenúť, že nebezpečný Trebišov naložil tej istej deštruktívne hrajúcej Dubnici, aj pod Urpínom s množstvom faulov zo strany jej hráčov, 4 góly len v II. polčase, na cestu domov.

Dubnica sa až príliš spoliehala, že znova raz na Štiavničkách vyťaží z minima maximum. Nestalo sa a pomaly sa potáca ku dnu 2-ligovej tabuľky.

Jedinému gólu zápasu predchádzala rýchla výmena lopty od Frimmela zo stredu predšestnástkového poľa na ľavú stranu, cez krásny center Roba Polievku zľava, vysoko ponad brániacich hráčov Dubnice až na opačnú strany k dlhšej žrdi, číhajúcemu, nikým neobsadenému Vujoševićovi, ktorý hlavou z 3 metrov rozhodol – 1:0.

S pribúdajúcimi minútami pribúdalo kúskovanie hry, často hlavne zo strany domácich dlhé vozenie lopty prostredníctvom individuálnych pokusov o prienik až do blízkosti brány Dubnice a tak záverečný hvizd rozhodcu Marsala bol podľa nás vykúpením z pozerania sa na bojovný, ale málo ľúbivý 2-ligový futbal na dobrej umelej tráve. Aj preto, že celý II. polčas o jedného hráča oslabená Dubnica poriadne prikurovala domácim, najmä v čase medzi 70. – 80. minútou.

Umelý futbal neexistuje, futbalový kumšt nosia skutoční majstri futbalového srdiečka vo svojich futbalových hlavách a podávajú ho prostredníctvom víťazných dávok svojim verným futbalovým miláčikom. To jediné hráči MFK Dukla svojim verným fanúšikom splnili. Treba však objektívne podotknúť, aj také zápasy o majstrovské body existujú.

Na zápas nastúpila domáca Dukla v červenom a hostia celí v klasickom modrom.
Nový umelý trávnik vyzeral byť v perfektnom stave.
Počasie bolo na toto ročné obdobie veľmi príjemné, jasno, +6°C, bezvetrie.

MFK Dukla – Dubnica nad Váhom 1:0(0:0)

Góly: 54. Miladin VUJOŠEVIĆ
ŽK: 58. Róbert Polievka, 73. Marek Frimmel – 37. Adam Nomilner, 41. Matej Vaculík, 44. Pavol Rešetka, 46. Matej Vaculík
ČK: 46. Matej Vaculík 22 (po 2. ŽK)
Rozhodovali: Tomáš Marsal – Martin Špivák, Simeon Vass – Andrej Chromý
Delegáti stretnutia: Miroslav Schneider a Pavol Šípoš
Rohové kopy: 11:0 (6:0)
Hralo sa, už tradične, kvôli korone, bez divákov – avšak zápas z diaľky, mimo areálu, z cesty, či z kopca, videlo možno okolo 80 ľudí.