Kto nedá gól, nemôže vyhrať ! MFK Dukla strelca nemá

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Lukáš Migaľa ( na snímke v červenom drese ) sa v domácom zápase s FK Pohronie, ktorý MFK Dukla prehrala doma najtesnejšie 0:1 snažil, ale strelecky sa tiež nepresadil. Jeho štart je v piatkovom domácom stretnutí proti Liptovskému Mikulášu pre zranenie v Trebišove otázny.

Zo všetkých aktivít, ktoré futbalové mužstvo môže a musí ovládať, tou hlavnou je umenie dať gól vtedy, keď to súper najmenej čaká. Tak,  „spácha“ mužstvo čo najmenej zlého a urobí čo najviac dobrého pre klub, pre svojho fanúšika, pre futbal vôbec. V II. futbalovej lige sa mužstvu MFK Dukla v tomto smere veľmi nedarí.

Podľa informácií nášho spolupracovníka Jozefa Ivana aj v Trebišove mali futbalisti spod Urpína dosť príležitostí, z ktorých sa patrí skórovať. Nestalo sa. Pušný prach tentoraz najviac chýbal mladému Branislavovi Žilincovi a Tawandovi Tapiwovi Muchayovi.

Tréner Dušan Tóth urobil oproti predchádzajúcim zápasom niekoľko zmien v základnej zostave. Dukla v poli pôsobila kompaktnejším dojmom, presnejšie kombinovala, mala viac z hry, ale o výsledku rozhodujú góly. Ten jeden dali domáci futbalisti zásluhou Dominika Vasiľa, hráča ktorého poslal tréner Karol Kisel na hraciu plochu v 73. minúte namiesto Starostu. Trebišov má herne starosti nie len s hrou Starostu, ale dal znova gól vo chvíli keď sa už zdalo, že v tomto súboji si mužstvá bod rozdelia.

Bežala 91. minúta, kedy domáci rozohrali trestný kop z hĺbky poľa a nekrytý Vasiľ asi 2 metre sám pred Krejčím rozhodol o výsledku stretnutia. Zápas však nemal vysokú hernú kvalitu. Už v 27. minúte odišiel z ihriska poranenie hlavy obranca Lukáš Migaľa a tak musel tréner Dušan Tóth preskupiť zloženie mužstva na jednotlivých postoch.

Do obrany zo stredu poľa prešiel Jakub Tóth, ktorý podľa Jozefa Ivana hral dobre, nechýbala mu vitalita, mal niekoľko dobrých rozohrávok, ale spoluhráči ich nedotiahli do gólového efektu. Nakoniec ho v II. polčase striedal Willwéber.  Ani nie 500 divákov, zatiaľ najmenej na zápasoch MFK Dukla v tomto súťažnom ročníku, nevytvorilo pre domáci kolektív veľmi priaznivú kulisu. Naopak, podaktorým hráčom sa od nich dostalo aj dosť prejavov nevďaky za slabý výkon.

Z hráčov Dukly podal päť kvalitný výkon brankár Adam Krejčí, ktorý za gól nemohol. Mužstvu však zjavne chýba výrazná strelecká osobnosť. Laksík sa tentoraz na ihrisku objavil až po vystriedaní Vajdu v 79. minúte . Na hrote dvojica Žilinec – Muchaya herne nesklamala, ale strelecky neoslnila a tým na tabuľkovom pokoji mužstvu neprospela. Práve vďaka neproduktívnemu útoku hráči Dukly postrácali dosť bodov doma a Liptovský Mikuláš bude ďalším, ktorí si chce z banskobystrických  Štiavničiek priviesť všetky body!

Údaje zo zápasu štatisticky:

Slavoj Trebišov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól dal  v 91. minúte Dominik Vasiľ. ŽK: Kražal, Vajs resp. J. Tóth, Snitka, Ďanovský, Willwéber. Rozhodoval Kačenga. Sledovalo 465 divákov.

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Migaľa ( od 28. minúty Ďanovský), Kupčík, Prikryl, Starší – Jakub Tóth( od 46. minúty Willwéber), Snitka, Vajda( od 79. minúty Laksík), Savič – Žilinec, Muchaya