Smutný návrat MFK Dukla z Bardejova po matnom výkone

Foto: Peter Cingel | Text pod foto: Fotografia tentoraz trochu iná ako z ostatných majstrovských futbalových zápasov. Z tohto štadióna Partizána Bardejov odišiel s prehrou 3:1 MFK Dukla Banská Bystrica 2. mája toho roku po nezodpovednom výkone svojho mužstva.

Mestská futbalová Dukla zavítala v nedeľu  2.mája na východ Slovenska, aby si v 27. kole futbalového ročníka 2020/2021 zmerala sily s mužstvom Partizána Bardejov, ktoré bojuje o záchranu v II. futbalovej lige. Už za prvých 9 minút padli do brány MFK Dukla 2 góly. Po prieniku Lutfiho Bilaliho v drese Bardejova po pravej strane ihriska a jeho centrovanej lopte otvoril skóre zápasu Romulo Silva Santos, aby o minútu na to práve strelec vedúceho gólu zápasu využil chybu Vujoševiča na súperovej 16 – ke, kde trestuhodne stratil hráč MFK Dukla loptu a tak mohla nasledovať vtipná kolmica na rýchleho Viktora Maťaša, ktorý pridal  druhý gól.

Fotograf Peter Cingel z Bardejova patrí tiež k spolupracovníkom Klubu priateľov Dukly.

Hneď po góle prišlo striedanie v mužstve MFK Dukla k striedaniu, Gabriela Snitku nahradil Dávid Richtárech a Dalibora Gondu striedal Milan Kvocera, ktorý svojimi rýchlymi prienikmi začal robiť problémy domácej obrane. Dukla získala hernú prevahu v poli a po faule brankára Jána Čikoša Pavličku na Kvoceru, Vujoševič znížil z pokutového kopom na 1:2.

Druhý polčas začala Dukla lepšie ako polčas prvý, ale nedotiahla svoje akcia do gólového zakončenia. Na súperovu bránu strieľala veľmi málo. Výnimkou bola strela Mateja Staršieho, ktorú brankár Pavličko vyrazil, a loptu nasmeroval mimo svoju bránu. V 70. minúte nedal dokonca Róbert Polievka gól ani z pokutového kopu. Po faule práve na R. Polievku bol vylúčený hráč Bardejova Pawel Jan Jarzebak, ale MFK Dukla gólovo svoju početnú prevahu v poli nedokázala využiť na vyrovnanie stavu zápasu. Naopak, o 2 minúty fauloval v 16 – ke MFK Dukla po zaseknutí lopty domáceho Tomáša Briganta D.Richtárech a Bardejov z pokutového kopu zvýšil skóre na 3:1 a bolo rozhodnuté.

Dukla mala optickú prevahu ale chybami tento zápas trestuhodne prehrala. Takto sa o postup zápasy nevyhrávajú.

Partizán Bardejov – MFK Dukla 3:1(2:1)

Góly: 8. min. Romulo Silva Santos, 9. min. Viktor Maťaš , 74. min. Lutfi Bilali z 11- ky resp. 32. min. Miladin Vujoševič z 11 -ky

Stretnutie rozhodovali A. Somoláni za čiarovej asistencie P. Bednára a J. Halíčeka.