Druholigová jeseň zo strany MFK Dukla zavŕšená víťazstvom

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Kvalitné fotografie z tvorivej dielne fotoreportéra Sama Telúcha patria k dokumentárnemu svedectvu nie jedného kvalitného futbalistu Dukly Banská Bystrica. V širokom zástoji bohatého archívu zaplneného aj vnútorne ladeným pozitívnym svetom skutočných srdciarov Dukly k takým patrí rozhodne zo súčasného kolektívu MFK Dukla isto aj Lukáš Migaľa. Verme, že svoj archív, ale i ten bohatý vo futbalovej histórii Dukly od budúcej sezóny obohatí i o zábery a herné úspechy v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

Dohrávaným zápasom 15. kola dali na kvalitnej tráve futbalových banskobystrických Štiavničiek bodku za jeseňou futbalového ročníka 2021/2022 futbalové kolektívy MFK Dukla a FC Rohožník v II. futbalovej lige.

Nováčik z Rohožníka bol pre mužstvo spod Urpína príjemným súperom a keď za stáleho dažďa bolo po polčase na ukazovateli skóre 3:0 v prospech domáceho celku MFK Dukla, mnohí si kládli otázku či sa MFK Dukle podarí dobehnúť aj s celkovým skóre zatiaľ vedúci celok Podbrezovej. Hlavne v I. polčase to herne vyznelo pre ašpiranta na postup ako jednoznačná záležitosť, ale už v prvých 45. minútach aj chlapci z Rohožníka ukázali, že by sa patrilo cestu za prvenstvom domácemu skúsenejšiemu mužstvu znepríjemniť. Len 2x sa však podarilo za I. polčas dostať futbalistom v modrom oblečení do nebezpečnejších vzdialeností v blízkosti brány banskobystrickej Dukly, odkiaľ zvyknú spravidla padať góly. Rohožník však za prvých 45 minút vážnejšou strelou brankára Matúša Hrušku nepreveril. Aj preto, že napriek ďalšiemu zraneniu musel ihrisko opustiť v 12. minúte autor vedúceho gólu domácich Jakub Šulc. Gólu predchádzala výmena lopty medzi Lukášom Migaľom a Svenom Jurčišinom na pravej strane hracej plochy, odkiaľ prebral pekný, presný center posledne menovaného na opačnej strane ihriska pred súperovou šestnástkou  Martin Slaninka. Ten si ešte loptu viac potiahol k bráne súpera po ľavej strane, nevyčkával, ale poslal veľmi umne nízky prízemný center do blízkosti brány 20 ročného českého brankára v službách FC Rohožník Jakuba Trefila, odkiaľ loptu z pár metrov pätičkou zasunul za jeho chrbát i vďaka pozične zle postavenému stredu obrany súpera Jakub Šulc.

Bežala 9. minúta zápasu a už o 3 minúty neskôr práve Šulc opustil hraciu plochu pre zranenie. Na hrote útoku ho vystriedal Ľubomír Wilwéber, ktorý sa v závere polčasu prezentoval utešenou strelou spoza šestnástky, ale tú za stavu 3 : 0 pozorný Trefil zlikvidoval.  Aj pri druhom góle asistoval Martin Slaninka keď priťukol počas sústavného tlaku loptu do šestnástky Rohožníka Dávidovi Richtárechovi, ktorý sa vtipne zbavil jedného z brániacich futbalistov Rohožníka v ľavej časti súperovej šestnástky a keď uvidel vpravo v šestnástke voľne číhajúceho svojho kapitána Róberta Polievku, presne tam mu vtipne na pár metrov loptu majstrovsky priťukol, aby ten po svojom druhom, teda zopakovanom pokuse o prekonanie Trefila rozvlnil v 18. minúte sieť po brankárovej ľavej ruke polovysokou strelou po druhý raz. Rohožník bol aj neskôr pod sústavnou hernou prevahou futbalistov v červenom oblečení a keď dal po polhodine hry 3. gól domácich  21 ročný obranca Marián Pišoja hlavou zdalo sa, že to bude aj gólovo jednoznačná záležitosť mužstva MFK Dukla. Podľa našich údajov to bol prvý majstrovský zásah odchovanca futbalu z Trenčína, kde obliekal dres spolu so zraneným Depetrisom, aby sa po 2 rokoch znova obaja stretli v jednom mužstve. Depetris pre zranenie nezasiahol do hry ani v tomto stretnutí.

Hráči domácej Dukly podporovaní z obrany už tradične presnými rozohrávkami Patrika Prikryla či ofenzívneho Lukáša Migaľu si vytvorili i ďalšie dobré strelecké pozície, gól však z nich  do polčasu nepadol.

Po polčasovej prestávke poslal hosťujúci tréner Szilárd Németh na hraciu plochu dvoch čerstvých hráčov a obaja na seba upozornili už pri prvých dotykoch s loptou. Najskôr to bol Jozef Herman, ktorý založil pekný útok po svojom prvom dotyku s loptou na hracej ploche a v 52. minúte dokonca ten druhý čerstvý hráč hostí, Miroslav Ščepka znížil na 3:1. Gólovom sa však už o pár minút prihlásil i stredopoliar domáceho mužstva Dávid Richtárech, ktorý v 75. minúte futbalovo priemerného zápasu stanovil konečný výsledok.

MFK Dukla – FC Rohožník 4:1(3:0)

Góly: 9.min. Jakub Šulc, 18.min. Róbert Polievka, 29.min. Marián Pišoja, 75. min. Dávid Richtárech  resp. 52. min. Miroslav Ščepka. Stretnutie ako hlavný viedol Rastislav Jurenka za čiarovej asistencie Patrika KmecaMárie Súkeníkovej ŽK: Ľuboš Kupčík, Lukáš Migaľa resp.  Matúš Hitka. Hralo sa za stáleho dažďa bez divákov.