MFK Dukla celkovo piata po nádhernom jarnom bodovom ťažení

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Kým v jesennom zápase o majstrovské body pomáhali na nohy v domácom prostredí hostia z Liptovského Mikuláša, ktorí na Štiavničkách vyhrali, v poslednom majstrovskom stretnutí futbalového ročníka 2018/2019 bol už Saša Savič pevne na futbalovej tráve s loptou i futbalovou myšlienkou. Podľa viacerých odborníkov zahral s číslom 34 na chrbte jeden zo svojich veľmi vydarených zápasov o druholigové body.

K poslednému majstrovskému druholigovému futbalovému stretnutiu sezóny 2018/2019 nastúpili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 25.mája proti 1.FC Tatran Prešov v jeho dočasnom sídle v Stropkove. Tréner MFK Dukla Stanislav  Varga nemohol v zápase počítať so zranenými  Polievkom, Gaškom, ale ani  s Laksíkom a Willwéberom ktorí boli na súpiske medzi náhradníkmi, ale do zápasu nezasiahli.

Úvod stretnutia patril MFK Dukla. V piatej minúte sa strelou z ľavej strany prezentoval Dolný. Smerovala však do stredu brány kde stál dobre postavený brankár Vinclér a loptu chytil .V 9 minúte po rohovom kope z ľavej strany hlavičkoval dobre postavený Vajda zo 7 metrov nad domácu bránu. Prišla 12 minúta a v nej po úniku domáceho kolektívu sa presadil Cmiljanovič, ktorý po 30 metrovom sóle  oklamal i brankára Ďurča a Prešov viedol 1:0. Po štvrťhodine po sóle Vaščáka a prihrávke na dobre postaveného Tótha mohol MFK vyrovnať. Ten však z päťky prestrelil domácu bránu. V 22. minúte sa do výbornej gólovej šance dostal Hricov, ale jeho strela išla nad bránum ktorú obhospodaroval Ďurčo. Po polhodine hry sa MFK dostal do vyloženej gólovej šance, ale Vaščákov pokus z dvoch metrov brankár Vinclér chytil. V 34 minúte po centri Dolného Vajda vyrovnal na 1:1. O minútu Snitka veľmi pekne vo vnútri šestnástky uvoľnil Tótha, ale jeho strela išla tesne vedľa pravej žrde domácej brány. Futbalisti spod Urpína mali do polčasu loptu častejšie na svojich kopačkách, lenže na stave 1:1 sa do polčasu nič nezmenilo.

MFK Dukla mal výborný vstup do druhého polčasu.  V 48 a 49 minúte sa gólovo presadil Starší. Prvý gól Staršieho padol po centri z pravej strany na Tótha, ktorý loptu pustil a Starší strieľal do prázdnej brány 1:2.

Druhý gól  Staršieho padol zhruba z 15m  streloul popod domáceho brankára. Stav upravil na 1:3 . V 63 minúte sa vyznamenal brankár Ďurčo, ktorý zachránil  pred domácim Hricovom.  O dve minúty nato opäť Hricov   strelou z 13 metrov opečiatkoval pravú žrď Ďurčovej brány. V 71. minúte hlavička Kerestéša išla nad našu bránu. O minútu nato sa vyznamenal brankár Ďurčo ,  ktorý vyrazil strelu Hricova. Ten sa pred ním ocitol úplne osamotený. V 84 minúte bol Žilinec v drese hostí pre zmenu sám pred domácim brankárom Vinclérom, ale jeho strela išla tesne vedľa ľavej žrde domácej brány. V 86 minúte sa na pravej strane šestnástky šikovne uvoľnil Starší a čistým hetrikom dostal MFK do trojgólového vedenia. Bola herne lepším mužstvom a napriek niektorým benevolentným zápasovým chvíľkam zaslúžene zvíťazila a v konečnej tabuľke obsadila ako nováčik súťaže krásnu 5. priečku.

Hlasy po zápase:

Matej Starší: „ Nezačali sme ideálne. Súper nám strelil  z brejku  prvý gól.  Vyrovnali sme a do polčasu sme mali i ďalšie šance. Nástup do druhého polčasu nám vyšiel výborne. Dali sme dva góly a potom sme zápas pokojne dohrávali. V jeho závere  som strelil tretí gól, ktorý znamenal môj prvý druholigový hetrik.“

Saša Savič: „ Keď sme na jar zo všetkých mužstiev získali najviac bodov musíme byť spokojní. Mrzí ma prehra v Petržalke. V dnešnom zápase sme potvrdili našu najsilnejšiu zbraň. Hoci sme prehrávali zápas sme zaslúžene otočili a vyhrali sme.“

Stanislav Varga, tréner: „Bol to zaujímavý zápasm v ktorom sme prehrávali o gól hneď na začiatku.. Potom sme vyrovnali  a mali sme i ďalšie šance. Vyšiel nám vstup do druhého polčasu. Potom, keď sme vyhrávali 3:1 sme poľavili a súper mal šance. pri ktorých nás podržal brankár Ďurčo.  Naše víťazstvo  však bolo zaslúžené.“

Marian Prusák, asistent trénera Prešova: „ Bol to určite pekný zápas, v ktorom bolo veľa šancí a padlo i veľa gólov. My sme  mali na ihrisku piatich dorastencov. Bolo to vidieť v priebehu zápasu  Bystrica má dobré , skúsené mužstvo. Vyhrala zaslúžene. Chytili sme na začiatku druhého polčasu zlú pasáž. Toto rozhodlo o zápase. Akú takú šancu sme cítili cez polčas,  ale Bystrica nám ju rýchlo zobrala.“

Vladimír Varga, licenčný agent: „ Vyhralo lepšie mužstvo. V jeho radoch podľa mojej mienky vynikli Saša Savič a Viktor Tóth, ktorý síce nedal z 2 dobrých pozícií góly, ale hral v poli kvalitný futbal. V mužstve Tatrana ma podaktorí hráči herne sklamali.“

1.FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica   1:4 (1:1)

Góly:13. min. Cmijanovič,resp.33´Vajda,48,49 a 86 Starší

Žlté karty: 82. Vaščák a 85. Grejták

Rozhodovali:  Parilák – Straka, Vass