AKTUALITY MLÁDEŽ

Dorastenci MFK Dukla berú súperom body hravo

Foto: Roman Reptiš | Text pod foto: O také zábery, kedy v súperovej šestnástke sa mladí futbalisti MFK Dukla dostávajú do vyložených gólových pozícií a vedia sa v šestnáske aj výskokmi presadiť proti obrane súpera, nie je núdza. Tak tomu bolo napríklad aj doma, keď hrali v kategórii U19 svoj víťazný zápas proti Žiline. Horšie je, že mnohé podobné dobré pozície nevedia často premeniť v gól.

Mladí dorasteneckí reprezentanti mestskej futbalovej Dukle začínajú hrou i bodovým ziskom prinavracať futbalovému logu Dukla v spojení s banskobystrickým a slovenským mládežníckym futbalom zašlé zlaté časy v I. dorasteneckej lige. Z danej prestíže za ostatné roky pod logom Dukly dosť kvality na viacerých frontoch mládežníckeho futbalu premrhali. Zdá sa, že sa kvalitou hry a bodovým ziskom snažia približovať časom ktoré Dukla knihovala ešte v období keď sa diváci chodili pozerať na skvelé futbalové prezentácie  Praženicu, Holeca, Záteka, Strelca, Dikacza, Slobodníka, Tótha, Rusnáka, Semeníka, Penksu, Móresovcov, neskôr Greška, Zajaca, Hollého, Bažíka a ďalších.

Aj víkendové majstrovské zápasy prvého tohoročného májového týždňa priniesli zo strany dorastencov Dukly plný bodový zisk do konečnej tabuľky, hoci sme už tak starších ako i mladších dorastencov v dresoch MFK Dukla videli hrať aj lepšie. Starší dorastenci od prvých minút na pôde Dolného Kubína hrou oznámili, že futbalovú muziku i gólovým vyjadrením bude tvrdiť kolektív  MFK Dukla. Zverenci Dušana Tótha už do polčasu rozhodli o výsledku, hrali kombinačne dobre, ba chvíľkami aj výborne.

Tréner Tóth po zápase pre Klub priateľov Dukly povedal: „ Celý kolektív sa snažil plniť to, čo sme si v kabíne pred zápasom povedali a na tréningoch počas týždňa trénovali. Náš kolektív nemá veľké futbalové esá, o to viac musí ťažiť z nadpriemernej prezentácie kolektívneho poňatia futbalovej hry na samotnom ihrisku. Ak družstvo dodržiava optimálne kombinačnú hru hlavne po krídlach, ak je dôrazné v útočnom poňatí narážačkami stredom, pribúdajú góly, hra má vysoký štandard. V opačnom prípade, ak sa jednotlivci upriamia na individuálne prieniky aj tam, kde majú futbalové šachy prostredníctvom rýchlych prihrávok a výmeny miest hráčov prednosť, upadáme do stereotypu a návratom do priemeru. My chceme víťaziť, preto priemerné výkony chváliť nemôže nikto. V Dolnom Kubíne sme vyhrali zaslúžene, hrali sme na jednu bránu celý zápas, napriek tomu to nebol z našej strany prvotriedny výkon. Po zmene strán som dal v zostave na ihrisku príležitosť ďalším piatim hráčom. Domáci svojim výkonom  postavili súboje o loptu pre našich hráčov na kvalitnejšiu tréningovú úroveň.

MFK Dolný Kubín – MFK Dukla B. Bystrica 0:4 (0:3)

Góly: 10. minúta P. Bača 12. minúta A. Kostúr 43. minúta S. Straka 60. minúta A. Kostúr. A Kostúr vedie tabuľku strelcov II. dorasteneckej ligy. V doterajšom priebehu dal 32 gólov a na zápas mu vychádza v priemere viac ako jeden gól v sieti súpera z jeho kopačky či hlavy.

V stretnutí tých istých klubov o kategóriu nižšie, teda v U17 domáci síce pôsobili ešte menej herne vyspelo než v U19, ale Dolný Kubín po chybe nášho brankára viedol po necelej štvrťhodine hry 1:0. Potom Jozef Kandala vyrovnal, keď sa individuálne v súperovej šestnástke zbavil vtipne dvoch protihráčov, aby úspešne zakončil svoj technický kúsok. Dukla sa po veľkej prevahe dostala rýchlo do vedenia o dva góly. Ich autorom bol priebojný S. Meňuš v 17. a 22. minúte. Hostia už vyhrávali po góle Trubana v 44. minúte o 3 góly, mali jasnú prevahu, ale domáci v závere znova z ojedinelej akcie dali svoj druhý gól.

MFK Dolný Kubín – MFK Dukla U17  2:4 (1:3)

Domáci dvakrát zaútočili a za zápas 2x vystrelili na súperovú bránu, aby dosiahli v zápase 100 percentnú streleckú úspešnoť. Takmer celý zápas sa hral na polovici družstva Dolného Kubína. Tréner MFK Dukla Jozef Slobodník po zápase povedal: „ Mať jednoznačnú veľkú prevahu a dostať po dvoch útokoch dva lacné góly, to širší komentár nepotrebuje. Chlapci sa presvedčili, že v tréningoch máme čo naprávať. Netvrdím, že v zápasoch neboli z našej strany svetlé herné momenty, ale odovzdaný súper si žiadal doslova väčší gólový prídel. Veď celý zápas odohral iba o desiatich hráčoch. V tomto smere musím družstvo Dolného Kubína za odvedenú snahu a bojové nasadenie vysoko neprehrať, pochváliť.“