AKTUALITY MLÁDEŽ

Výborný futbal, v ktorom chudobnému z hrnca vykypelo

Foto: Roman Reptiš | Text pod foto: Na snímke bráni nedovolene v útočnom ťažení Simonovi Sihelskému dvojica obrancov Ružomberka. Do prieniku ho vyslali výmenou lôpt medzi sebou tesne predtým dvaja Adamovia – Poliak a celkom vzadu Lukáč. Zo zápasu MFK Dukla – MFK Ružomberok U17 0:1.

Predohrávané majstrovské futbalové stretnutie v Hornej Mičinej, kde má momentálne mladší dorast MFK Dukla Banská Bystrica domovské právo, malo zásluhou domácich a vysoko favorizovaných hostí veľmi dobrú úroveň. Zápas o dôležité majstrovské body v I. dorasteneckej lige U17 nepripomínal priebehom, že v ňom hrá druhé družstvo v tabuľke s predposledným. Ružomberok vyhral nádherným gólom Borisa Járaya  lebo ďalšie dve dobré strelecké príležitosti z prvého polčasu mladý brankár Martin Čapó za svoj chrbát nepustil Ružomberok vyhrával od 20. minúty zápasu, hra sa celý prvý polčas prelínala z jednej strany na druhú a aj náročný futbalový divák musel byť s úrovňou zápasu spokojný.

Nespokojný bol na prvom tréningu po prehre MFK Dukla v Poprade tréner domácich Ľubomír Faktor, ktorý pre hrubú nedisciplinovanosť, alebo ak chcete nadmerné použitie alkoholu v noci pred zápasom vyradil zo súpisky až 4 chlapcov, ktorí sa chceli nazývať futbalistami. Menej už na sebe seriózne pracovali a zostáva len na nich samotných, ako budú vo svojich životoch pokračovať. Pravda  však je i taká, nič nové pod slnkom, že iba začínajúci futbalisti starostlivo popíjajú alkohol aj v iných mládežníckych družstvách iných klubov.

Takým sa nepatrí venovať v tomto komentári. Tí na ihrisku nešetrili pohybom, herným nasadením a obojstranne útočným poňatím i keď napríklad domáci bratia Reptišovci či Adam Lukáč hrali výborne aj v obrane. Svoje horúce hráčske želiezka mali i hostia, ktorí svojim trénerom Petrom Penovom, odchovancom futbalu armádnej Dukly Banská Bystrica tak v obrannej ako i útočnej fáze svojmu súperovi nič nedarovali.

Predsa sa nám len zdalo, že aj MFK Dukla si vsietiť gól za mnohé pekné akcie zakončené streľbou dať gól zaslúžila, ale nie nadarmo sa hovorí, že chudobnému aj z hrnca vykypí. Najskôr ešte v prvom polčase sa dostalo potlesku od asi 50 prítomných divákov aktívne hrajúcemu Jozefovi Kandalovi za jeho utešené strely z pomerne slušnej vzdialenosti, ktoré však minuli bránu Ružomberka a keď už v 44. minúte bol  prekonaný aj brankár Ružomberka Jakub Novák, zastavila tvrdú strelu kapitána domácich Patrika Reptiša žrď a od nej sa lopta odrazila späť do poľa.

Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hlavne MFK Dukla nevyužila dobré momenty na vyrovnanie gólového stavu v zápase, preto znova prehrala. Žlté karty videli v stretnutí domáci Richard Reptiš a Jakub Maďar, z hostí Adam Červeň, Jakub Rakyta a Adrián Kondula.

Pre štatistikov zostalo po stretnutí v zápise: MFK Dukla – Ružomberok U17 0:1 (0:1). Zápas rozhodovali Michal Verdžák – Martin Kováč a Tomáš Tuma.

Najbližší súper MFK Dukla, MFK Zemplín Michalovce, s ktorým sa domáci stretnú v Hornej Mičinej 24. októbra, prehral na pôde vedúceho Trenčína 4:0 a je v tabuľke na 9. mieste so ziskom ôsmych (8) bodov. MFK Dukla je predposledná, keď získala z doterajších 11 zápasov 6 bodov. Najmä posledné zápasy proti DAC Dunajská Streda a Ružomberku v domácom prostredí ukázali, že tento kolektív má popri už spomenutých i ďalších hráčov ( Simon Sihelský, Oliver Patrnčiak, René Horváth ), ktorí ak budú na sebe v kvalitne pripravovanom tréningovom procese tvrdo pracovať, ich výkony i posuny v tabuľke budú mať stúpajúcu tendenciu.

V druhom stretnutí o body I. dorasteneckej ligy sa stretli súperi oboch klubov v kategórii U16. MFK Dukla podľahla gólom v posledných sekundách zápasu MFK Ružomberok 1:2. Súper bol herne hlavne v II. polčase aktívnejším a tvorivejším kolektívom, domácich od viacerých gólov zachránil výborný brankár Oleg Balco. Domáci vyhrali prvý polčas 1:0 po góle Jaromíra Knošku, ktorý dal z hry v 26. minúte zápasu. Prizeralo asi 60 divákov.