AKTUALITY MLÁDEŽ

Ligoví dorastenci MFK Dukla v tvrdej príprave

Foto: Roman Reptiš | Text pod foto: Tak dorastenci v kategórii U19 ako aj v kategórii U17 potrebujú nastúpiť v dresoch s logom MFK Dukla do jarnej odvety s výraznejšími posilami hlavne na postoch zaobstarávajúcich streleckú potenciu. Ostrostrelci nášmu futbalu veľmi chýbajú. Tento ilustračný záber je zo zápasu Vion Zlaté Moravce – MFK Dukla, ktorý vyhrali uprostred minulého týždňa mladí chlapci MFK Dukla 4:0.

Ligoví dorastenci MFK Dukla v kategórii U19 odohrali ďalší prípravný zápas. Tentoraz v Košiciach na umelej tráve s vedúcim celkom II. ligy, chlapcami FC Košice. Zápas sledovalo viacero zaujímavých futbalových odborníkov.

Bývalý brankár Slovana Bratislava, neskôr prvoligového Humenného, ba i druholigových Košíc, dnes známy tréner mládeže, Benecolu Košice – René Babušík, o úrovni stretnutia FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica v kategórii U19 okrem iného pre Klub priateľov Dukly povedal: „ Zaujímavé a kvalitné stretnutie. Tak ako michalovskí dorastenci skúšajú v zimnej príprave nové akvizície vo svojom družstve, robia tiež iné dorastenecké kolektívy. Mnohé sa uchyľujú k rozdielovým hráčom zo zahraničia už v tejto vekovej kategórii. Aj dnes sme videli v kolektíve Košíc dve skvelé individuality až z Kórey. Skvelí útočníci. Všimol som si práce dvojice trénerov MFK Dukla D. Valach – M. Strelec. Škola Petra Benedika. Dobrý signál, že sa MFK Dukla podarí zabudovať takých chlapcov do zostavy, akých potrebujú na vystuženie najslabších článkov v zostave. Páčil sa mi hosťujúci brankár v I. polčase, ale i podaktorí uchádzači o dres MFK Dukla. Chlapci si budú musieť, ale, zvykať v tomto prípade na tvrdú trénerskú školu pána Petra Benedika. Futbal bol, je a pre tých, ktorí ho chcú hrať na dobrej úrovni aj zostane tvrdou rehoľou. Ešte raz, videli sme dnes dobrý futbal.“

Licenčný agent Vladimír Varga pre čitateľov  nášho magazínu počas polčasovej prestávky prezradil toto:

„Zaujímavý prípravný zápas dvoch tvárnych dorasteneckých družstiev s trénermi, ktorí vedia, čo chcú a o čo sa bude v jari hrať. Ak ich kolektívy budú produkovať ten futbal, ktorý som v I. polčase sledoval, budú robiť hrou i ziskom bodov svojim trénerom i fanúšikom radosť.

A do tretice, jeden z hosťujúcich trénerov, tentoraz Marián Strelec, po zápase povedal:

„Stále hľadáme rozdielových hráčov pre náš kolektív. Jarná odveta sa blíži, času nazvyš nezostáva. Dnes sme videli hlavne v prvom polčase veľmi dobrý futbal z oboch strán. Zo základnej zostavy jesene hrali v oboch polčasoch v našich dresoch spolu šiesti, siedmi  hráči. Ostatok boli na umelej tráve všetko chlapci, z ktorých podaktorí naznačili, že by mohli byť v budúcnosti posilami ligových tímov dospelých. Bol to náš druhý prípravný zápas. V stredu hráme na umelej tráve vo Zvolene ďalší. Našim súperom bude mužstvo dospelých v dresoch treťoligovej Kováčovej. Tých zápasov bude na našom konte pribúdať, aby sme 22. februára zasiahli do majstrovských bojov dobre pripravení.“

Na koľkých postoch s rozdielovými hráčmi, tréneri zatiaľ nepovedali. My sme však na rozdiel od jesene postrehli niekoľko talentov aj v družstve MFK Dukla v tomto zápase, ktorí počas jesenných majstrovských súbojov dres I. dorasteneckej ligy s logom MFK Dukla neobliekali. FC

Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0). Výsledok ukazuje, že hostia výraznú streleckú osobnosť pre svoj kolektív stále hľadajú. Z pohľadu jesenných výkonov by tréneri rozhodne nepohrdli i ďalšími 2-3 skvelými futbalistami na iné posty. Dnešná I. dorastenecká liga tak v kategórii U19 ako i U17 je súťažou veľmi náročnou.