Bardejov body MFK Dukla nedaroval ľahko

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: O takéto  momentky v zápase MFK Dukla – Partizán Bardejov nebola núdza. Na snímke sa snažil úspešne zakončiť domáci Marek Frimmel. Brankár Pavličko za obrannej asistencie spoluhráča v dresoch Bardejova boli proti.

Zaujímavý futbalový súboj  odohrali na už tradične nekvalitnom trávniku vo Zvolene futbalisti MFK Dukla proti Partizánu Bardejov. Keď už v 3. minúte zápasu išla centrovaná lopta Uhrinčaťa z hlavy Laksíka nad a o niekoľko minút na to poslal po akcii Uhrinčať – Dolný – Starší loptu nad bránu skúseného Pavlička zdalo sa, že Dukla začne v gólovom hernom štýle aj toto stretnutie.

Nestalo sa. Napriek sústavnej prevahe a mnohých pokusoch o dobíjanie súperovej brány bolo dlho na ukazovateli skóre 0:0, hoci obraz hry sa nemenil. Hostia umným rozostavením snovali obranné pavučiny od svojej brány až po takmer súperovu šestnástku, v ktorej boli za celé stretnutie v dvoch – troch prípadoch jej výletníkmi. Brankára Hrušku prakticky strelecky vážne neohrozili. Ten si za celý zápas siahol na loptu asi 3 krát.

Nebol to však zápas o body v 12. kole druhej ligy nezáživný. Najviac sa o to postaral hosťujúci Lukáš Horváth svojou ľahkovážnosťou a aj v tomto zápase nezmyselným komentovaním výrokov rozhodcu. Najskôr dostal za kritizovanie jeho výkonu verbálnym spôsobom v 12. minúte stretnutia žltú kartu, aby v 20. minúte po nedovolenom zákroku na prenikajúceho Jozefa Dolného dostal aj kartu červenú. Samozrejme, za podrazenie tohto hráča videl najskôr žltú kartu, aby vzápätí červenou oslabil svoj kolektív. Pravda je i tá, že ak by bol Dolného nezastavil faulom v súboji o loptu, išiel by Jozef Dolný sám na brankára Pavlička, ktorý už v 13. minúte veľmi šikovne zlikvidoval ideúlnu streleckú príležitosť Lukášovi Laksíkovi z 5 metrovej vzdialenosti, keď bol sám zoči – voči kapitánovi hostí. Znie to neuveriteľne, ale pravdivo, práve Ján Čikoš – Pavličko bol za svoj výkon najvýraznejšou postavou zápasu. Nielen preto, že po rohových kopoch domácich posťahoval množstvo centrovaných lôpt, ale dokázal okrem dobrého čítania hry vo svojej šestnástke viac raz urobiť pokus o rýchle založenie akcie svojho mužstva. Stretnutie odhalilo, že Bardejov pre taký herný štýl na zakladanie rýchlych prienikov do súperovej šestnástky nemá hráčske individuality. Aj množstvo pokusov zo strany hráčov MFK Dukla bolo stereotypných. Či už Matej Starší z jednej, alebo Marek Frimmel z druhej strany sa síce snažili dostávať svojimi centrovanými loptami svojich hrotových spoluhráčov Lukáša Laksíka a Miladina Vujoševiča do gólového zakončenia, ale na spomínaného Pavlička také centre neplatili Gólové strelecké pokusy z kopačiek hráčov MFK Dukla napriek sústavnej prevahe chýbali,  lebo pauzovala na pár výnimiek hráčska kreativita v podaní Róberta Polievku. Uhrinčať sa síce v záložnej štvorici snažil, ale tréner Stanislav Varga ho striedal v útočnej fáze oveľa užitočnejším Vujoševičom. A tak v prvej 45 minútovke možno za najzábavnejší moment, ale i nevídanú nedôslednosť zo strany hostí označiť moment, kedy počas ktorého pre sústavne odpadajúce číslo 21 musel opustiť ihrisko predčasne jeho nositeľ Filip Serečin. V 41. minúte ho striedal Filip Tatar tomu šestka vydržala na chrbte až do konca zápasu. Nevydržalo však bezgólové skóre. Napriek tomu, že sa v prvom polčase gólovo neujali ani strelecké pokusy domácich hráčov Gabriela Snitku z jednej a Jozefa Dolného najmenej z dvoch dobrých streleckých pozícií. Gabriel Snitka úspešne strelecky nezakončil ani zo dva pokusy v úvode II. polčasu. Raz sa o to snažil i Nosko v čase, kedy sa zdalo, že MFK Dukla bude predsa len v koncovke agresívnejšia. Dokonca po centrovanej lopte Lakšíka išla i hlavička Vujoševiča nad súperovu bránu.

Foto: Natália Drottnerová | Text pod foto: Tesne po faule v súboji o loptu odchádza od na zem zrazeného Jozefa Dolného ( v červenom drese) vysoký obranca Lukáš Horváth ( uprostred, celkom vľavo jeho spoluhráč Bart Akahwakau). O pár sekúnd mu rozhodca Patrik Papuča ukázal najskôr druhú žltú a potom aj červenú kartu.

Napriek tomu domácim hráčom, v útočnej fáze najmä priebojnému Vujoševičovi, ale i po ľavej strane snažiacemu sa Frimmelovi snahu uprieť dať gól by bolo neférové. Dôkazom bol aj jediný gólový zápis zápasu, o ktorý sa postaral po opakovanej strele do odkrytého bránkového priestoru pohotový Vujoševič v 58. minúte zápasu. Vtedy azda najšikovnejšie v hráčskom prečíslení našli v obranných pavučinách trhlinu Dolný, ktorý akciu založil a zakončujúci Vujoševič. Vujoševič pred prvou strelou zviedol jeden z viacerých úspešných súbojov dokonca až s trojicou súperových hráčov, prvý strelecký pokus Pavličko vyrazil, ale proti druhému bol bezmocný. Hosťom patrí uznanie za celozápasové snaženie sa nič na hracej ploche i napriek oslabeniu o jedného vylúčeného hráča nedarovať súperovi bez boja. Celkove to bol iba priemerný futbal.

MFK Dukla B. Bystrica — Partizán Bardejov 1:0 (0:0)

Gól: 58. Miladin Vujošević Rozhodovali: Papuča – Vass, Kuba.

ŽK: Horváth, ktorý po druhej žltej dostal aj kartu červenú