Futbalová príprava druholigového MFK Dukla v plnom prúde

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: V Priechode bolo na turnaji množstvo zaujímavých futbalových momentov. Iste si mnohé všimli tréneri Varga, Rusnák, Juračka aj vtedy, keď boli na hracej ploche skúsení futbalisti. Divácku pozornosť lákali skúsení v kombinácii s nádejami nášho futbalu z regiónu Banská Bystrica.

Je dobré, že MFK Dukla Banská Bys trica vo svojej príprave na ďalší futbalový ročník má už v tréningovom kalendári zaknihovanú účasť na tradičnom futbalovom turnaji v Priechode. Aj toho roku sa zúčastnila za bohatej diváckej účasti podujatia, v ktorom dostali príležitosť mnohí hráči z jej širokého kádra, ktorí sa zapojili do prípravy. MFK Dukla v prvom prípravnom zápase podľahla  na futbalovú sezónu 2019/2020 prvoligovým Zlatým Moravciam na ich pôde 0:2 a v ďalšom prípravnom zápase hrala v Nitre s ďalším extraligistom v príprave na náročné boje v II. lige nerozhodne 2:2.

Za účasti futbalových kolektívov zo Zvolena, Podkoníc, domáceho OFK 1950 Priechod sa v nedeľu 30 júna zúčastnila v Priechode 26. ročník futbalového turnaja o Pohár starostu obce. V prvom stretnutí turnaja zvíťazil MFK Dukla nad domácim Priechodom 9:0(5:0).Góly strelili :Cibula 3,Gaško, Bagarič, Hrudkay, Matula, Môcik a Kolláti po 1.V tomto stretnutí trénerská dvojica MFK Dukla Stanislav Varga , Štefan Rusnák dala možnosť zahrať si predovšetkým mladým adeptom na druholigový dres. Dukla nastúpila v zostave: Nôta – Solivajs, Gaško, Straka, Macula – Brodziansky, Kolláti, Cibula, Môcik, Hrudkay – Bagarič.

V druhom stretnutí FK Podkonice porazil Lokomotívu Zvolen 2:1. Aj tréner Zvolena dal v zostave príležitosť mnohým mladým futbalistom z dorastu. Góly Sedliak, Kostúrik -Mohamed.

Lukáš Laksik po prevzatí ocenenia od organizátorov, ktorí mu odovzdali cenu za najlepší výkon na turnaji. Bol to zaujímavý turnaj, tvrdili mnohí z prítomných vyše 400 divákov pri odchode z prekrásneho futbalového prostredia Priechodu.

Bezgólovou remízou 0:0 skončilo stretnutie FK Podkonice-OFK 1950 Priechod .V záverečnom stretnutí turnaja nastúpili proti sebe MFK Dukla a Lokomotíva Zvolen . MFK Dukla nastúpila na stretnutie okrem Krejčího, Vajdu, Polievku, Dolného a Vaščáka so všetkými hráčmi vlaňajšej základnej zostavy. Na dobre pripravený trávnik ihriska v Priechode v jej dresoch vybehli:  Nôta -Migaľa, Kupčík, Prikryl, Savič – Starší, Willwéber, Snitka, Hrudkay – Viktor Tóth -Laksík. V priebehu hry dostali príležitosť i ďalší, hlavne mladí futbalisti, ktorých Dukla skúša v príprave. V prvom polčase mali viac z hry futbalisti MFK Dukla. Laksíkova hlavička po centri Saviča smerovala do žrde zvolenskej brány. Podobne tak i strela Snitku. Zvolenská obrana niekoľko striel zblokovala a čo prešlo až k brankárovi tak si s tým ľahko poradil. Prvý polčas skončil  nerozhodne 0:0.V druhom polčase v 50 minúte po peknej akcii po ľavej strane nacentroval Savič loptu na hlavu Laksíka ktorý prekonal zvolenského brankára. Zvolenčania sa nevzdávali a v 67 minúte z trestného kopu z 27 metrov Ladislav Slovák vyrovnal na 1:1.Týmto výsledkom stretnutie i skončilo.

Poradie na turnaji: 1.miesto MFK Dukla 2-1-1-0 skóre 10:1  3 body, 2. miesto FK Podkonice 2-1-1-0 skóre 2:1 3 body 3. miesto Lok.Zvolen 2-0-1-1 skóre 2:3  1 bod a 4. miesto OFK 1950 Priechod 2-0-1-1 skóre 0:9 1 bod.

Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Lukáš Laksík  z MFK Dukla

Najbližší prípravný zápas odohrá MFK Dukla v stredu 3.júla o 17,30 hod v Seredi s tamojším prvoligistom. Prvý majstrovský zápas čaká na mužstvo MFK Dukla 19. júla na domácich Štiavničkách.