AKTUALITY MLÁDEŽ

Historické chvíle futbalu žiačok a dorasteniek

Foto: Roman Reptiš | Text pod foto: Kým druholigoví dorastenci MFK Dukla (zľava do prava v červených dresoch) Peter Bača, Radovan Môcik a Tomáš Koreň stihli v majstrovskom súboji o dôležité body II. ligy staršieho dorastu  herne i gólovo povyzvŕtať svojich rovesníkov z Liptovského Mikuláša na výbornom trávnatom ihrisku v Kremničke, nad ktorými zvíťazili hladko 2:0, prvoligové dorastenky súperili v neďalekej Radvani. Ale o tom už viac z pera nášho spolupracovníka.

Či sa to niekomu páči, alebo nie, historické chvíle futbalu žiačok a dorasteniek  registrovali všetci, ktorí sa zúčastnili dňa 5. mája toho roku v Banskej Bystrici zápasov 1.liga staršie dorastenky WU-19 a starších žiačok WU – 15. Spolupracovník Klubu priateľov Dukly a jeden zo spravodajcov Góólu PhDr. Jozef Ivan CSc., ich pre celú športovú verejnosť zaznamenal takto:

1.liga staršie dorastenky WU – 19

MFK Dukla Banská Bystrica-AS Trenčín 4:2  /2:1/

Na ihrisku v Radvani sa v stredu 8.mája uskutočnili dva významné zápasy medzi prvými družstvami I. dorasteneckej a I žiackej ligy skupiny B. Nastúpili v nich  MFK Dukla Banská Bystrica proti družstvám AS Trenčín. V úvodnom zápase si pred zrakom reprezentačného trénera slovenských futbalových junioriek Jozefa Jelšica zmerali sily juniorky. Bystričanky mali výborný vstup do zápasu a v štvrtej minúte sa ujali vedenia po rýchlom protiútoku zásluhou Gembickej, Tá pridala v 21ˇminúte i druhý gól ,keď strelou z 23 metrov vymietla pravý horný roh  hosťujúcej brány . Trenčanky sa nevzdávali a ešte do polčasu znižili na 2:1 peknou strelou Kardošovej z hranice šestnástky a v 48 minúte táto hráčka i vyrovnala na 2:2.Domáce hráčky sa presadzovali dlhým prihrávkam predovšetkým na rýchlonohé hráčky Gembickú a Vredíkovú, Tretí gól domáceho kolektívu zaznamenala Tesáková,  ktorá dorazila z bezprostrednej blízkosti centrovanú loptu z pravej strany za chrbát hosťujúcej brankárky-Štvrtý gól dala a zabezpečila víťazstvo domácich dievčat v 62 minúte Boháčiková.

Tréner Jaroslav Boroviak: „ Bol to ťažký, „šesťbodový“  zápas o prvé miesto v skupine medzi dvoma najlepšími družstvami .Do konca nás čakajú ešte štyri zápasy, z ktorých môžeme i jeden prehrať aj  skončíme prví. Všetky dievčatá dnes príkladne bojovali a napísali krásne dejiny futbalu dorasteniek do kroniky MFK Dukla.“

1.liga staršie žiačky WU-15

MFK Dukla Banská Bystrica-AS Trenčín 5:1 /1:1/

V stretnutí žiačok boli dievčatá MFK Dukla herne ešte vyspelejšie než ich súper.. Hneď v úvode zápasu už v 6 minúte sa, síce, presadila hosťujúca Škerdová, ktorá premenila trestný kop z 15 metrov. Z ľavej strany umiestnila loptu pod brvno domácej brány. Trenčín viedol 0:1.Vyrovnávajúci gól strelila v 19 minúte Mazúchová. Tá rýchlosťou platila na hosťujúcu obranu, ktorá s ňou mala veľké starosti. Do polčasu mala ešte tri vyložené šance ,keď išla sama na hosťujúcu bránu ale gól nedala.  Druhý gól dala až zo štvrtého samostatného úniku  na začiatku druhého polčasu v 37 minúte. Potom prišli chvíle domácej Nárožnej, ktorá v 41 a 45 minúte  peknými strelami z trestných kopov z poza šestnástky dostala domáce hráčky do trojgólového vedenia .Piaty gól po úniku a strele z hranice šestnástky pod brvno zaznamenala Mazúchová.

Natália Veselová ,asistentka trénera dievčat MFK Dukla: „ Boli to dva zápasy na ktoré sme sa tešili už od minulej jesene. Sme veľmi radi, že dopadli tak ako dopadli. Baby dnes ukázali na ihrisku srdiečko a potom ako popremieňali šance, tak to chvalabohu dopadlo dobre.“