AKTUALITY MLÁDEŽ

Ligoví dorastenci MFK Dukla U19 s plným bodovým ziskom z Dunajskej Stredy

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Trénera MFK Dukla Jozefa Moresa aj takto zachytil fotoreportér Klubu priateľov Dukly a Športovej agentúry Dukla Samo Telúch. Keď stál vedľa neho pri zrode tejto snímky skúsenejší právnický bard, ktorý často navštevuje práve dorastenecké zápasy MFK Dukla, okrem iného povedal. „ Ťažko ten Mores rozmýšľa. Pozná móresy. Bežné, komunikačné aj futbalové. Vie odčítať v každom konaní čo je múdrosťou života s futbalom a pri futbale, ako ju skloňuje čas, ľudská dôvera širokou škálou ľudí, rozhodnutia opierajúce sa o skúsenosť, ktorej sa mnohí nemusia dožiť. Jeho zadumaná, smutná tvár akoby signalizovala, čo najviac chýba často v práci pri slovenskom futbale na viacerých postoch. V súčasnosti asi na funkcionárskych a trénerských najviac…Čo vy na to?…

Pred odchodom do Dunajskej Stredy mal iste tréner hostí Jozef Mores starostí vyše hlavy. Aj tak dosť hráčskou kvalitou úzky káder cestoval na Žitný ostrov bez brankára Filipa Baláža a s malou dušičkou na úspech. Dokonca i z pravidelného „fans klubu“ ligových dorastencov chýbali na tomto zápase fanúšikovské posily spoza čiary.

Len skalní z Oravy a zo traja z Banskej Bystrice prišli povzbudiť tých svojich. Ale zverenci spomenutého trénera, ktorého hodili funkcionári mládežníckeho futbalu v MFK Dukla „do vody“ v časoch najhorších, svoje zbrane nezahodili. Odohrali vyrovnanú partiu a napriek tomu, že v 30. minúte zápasu prehrávali o 2 góly, nakoniec svojho súpera z momentálne 2. miesta prvoligovej tabuľky pokorili a priviezli druhé víťazstvo zo súperovej pôdy.

Bojovali statočne napriek tomu, že ich mohli deprimovať pomerne lacné góly ako cez kopirák do brány Olega Balca, ktorý za góly nemohol, naopak, svoj kolektív hlavne za stavu 2:2 podržal.

Oba góly dal domáci Ján Ferletík cez stred obrany po obhodení svojho strážcu v inak dobre hrajúcom obrannom kolektívnom zoskupení MFK Dukla. Akoby chcel gólmi upozorniť súpera – hráte vyrovnanú partiu, aj vy ukážte čo viete!

Za stavu 2:0 spoza 16 – ky strelecky domáca Dunajská Streda ešte raz pohrozila, ale boli to hostia, ktorí kopali v 45. minúte svoj prvý rohový kop napriek tomu, že viac raz povyzvŕtali súperovu obranu , aby dali práve v poslednej minúte polčasu svoj prvý gól.

Po rohovom kope sa dostala lopta na šestnástku k Jozefovi Kandalovi, ten odtiaľ pekne vystrelil, brankár domácich  Attila Horváth stihol loptu iba vyraziť a Dárius Rusko bojujúci znova na hrote útoku statočne, dal kontaktný gól do prázdnej brány.

Po zmene strán pridal vyrovnávajúci gól Matúš Köröš . Víťazný gól padol v 82. minúte. Vo vyrovnanom stretnutí bola tentoraz šťastena viac naklonená na stranu MFK Dukla a celý zápas neúnavne eliminujúci súperov stred obrany Dárius Rusko dal aj víťazný gól.

Vďaka cennému skalpu zo Žitného ostrova sa MFK Dukla dostala so ziskom 9. bodov na 11. priečku v tabuľke, okrem Nitry, ktorá zatiaľ získala 7 bodov, predbehla aj Poprad Podbrezovú, ktorí majú po 8 bodov, kým 10. Senica má o 2 body viac, teda 11, ako ligový dorast MFK Dukla.

Práve MFK Dukla hrá najbližší zápas doma s poslednou Nitrou, Poprad  doma so Senicou a Podbrezová cestuje do Ružomberka.

DAC D. Streda – MFK Dukla 2:3 (2:1)

Góly: v 14. a 30. min. Ján Ferleťák resp. 45. a 82. min. Dárius Rusko, v 54. min. Matúš Köröš

Rozhodovali: Matej Choreň – Dušan Štofík, Martin Borsányi. Delegátom zväzu  v oboch funkciách bol Miroslav Richtárik.,

MFK Dukla nastúpila v zostave: Oleg Balco – Filip Kvietok, Oliver Klimpl, Adam Červeň, Mário Žďánsky – Samuel Svetlík, Matúš Köröš , Jozef Kandala – Adrián Varga, Dárius Rusko, David Jackuliak.

Striedali: Jakub Rusko, Erik Jurík a René Horváth. Striedanými hráčmi boli: Adrián Varga, Dárius Rusko a David Jackuliak.