AKTUALITY MLÁDEŽ

Ligoví dorastenci MFK Dukla v derby s Podbrezovou na troch frontoch

Foto: Roman Reptiš | Text pod foto: Po zmocnení sa lopty v červenom drese Jozef Kandala v momente presnej prihrávky na Adama Hanesa (mimo fotoobjektív) v pozadí behom asistuje v útočnej akcii ďalší striedajúci hráč René Horváth. Zo stretnutia FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla U19 1:1. Hralo sa o 11. 00 v sobotu 19. septembra na ihrisku vo Valaskej.

Na troch frontoch bojovali ligoví dorastenci MFK Dukla v sobotňajších zápasoch s FK Železiarní Podbrezová. V zápase najviac sledovanom, ktorý hrali chlapci U19 vo Valašskej pri Podbrezovej nepodali zverenci trénerskej dvojice Valach – Strelec v dresoch MFK Dukla najkvalitnejší výkon. Napriek tomu mali počas stretnutia miernu hernú prevahu, ale celková úroveň zápasu bola kostrbatá. Podbrezová tiež výkonom príliš neoslnila. V konkrétnejšom vyjadrení, v zápase bolo veľa nepresností v nahrávkach, chýbala hráčska kreativita až na pár výnimiek, veľa vzruchu pred  bránami nebolo.

Za prvých 45 minút mali viac z hry chlapci MFK Dukla, ale polčas prehrali po hrubej chybe v obrane. Vyprodukoval ju Jackuliak, ktorého postavili tréneri ako „ľavonohého hráča“ s výrazne útočným spôsobom hry, na pravú stranu obrany. Tí, ktorí poznajú jeho úžasnú chuť držať loptu aj vtedy, keď by mal prihrávať, sa už pri oznámení zostavy čudovali trénerskému ťahu dvojice Valach – Strelec. Samozrejme, tréneri vedia najlepšie prečo taký ťah. Možno očakávali nábehy niektorého záložníka na jeho lopty v strede poľa, ale tie neprichádzali, ba naopak jediný gól padol, keď sa Jackuliak snažil v závere polčasu preniknúť na hranici vlastnej šestnástky s loptou do jej stredu, tam loptu stratil, tá putovala postupne  do blízkosti brány pozorne chytajúceho Baláža, aby zblízka z kopačky domáceho Gajana skončila v 43. minúte v jeho sieti.

Aj v II. polčase začal Jackuliak, typický útočný typ hráča so všetkými pozitívnymi i negatívnymi vlastnosťami, v obrane. MFK Dukla až do striedania nehrala v poli dobre, pravá strana zálohy bola z hry prakticky vypojená a tým sa ani Jackuliakovi nedostávalo podpory v jeho obranných činnostiach. Adam Hanes, jediná výraznejšia individualita aj v tomto zápase na ihrisku, už v prvom polčase viac raz potiahol loptu až pred súperovu bránu, ale vtipnej prihrávky sa mu veľmi od spoluhráčov nedostávalo.

Domáci sa snažili prenikať cez dvojicu Filip Szetei – Marek Belko po pravej strane, ale na tej strane obrany hrali v dresoch MFK Dukla dobre Oliver Patrnčiak a Patrik Reptiš. Ťažko je v dresoch MFK Dukla hodnotiť každého hráča, ale bod z Podbrezovej po nerozhodnom výsledku je veľmi vzácny, dobrý. Tak ako dobré boli pre vývin hry zmeny na ihrisku. V 62. minúte poslali tréneri do záložného  radu na pravú stranu Jozefa Kandalu. Čítankové boli znova najmenej 2 krásne výmeny v útočnej fáze práve medzi nim a Adamom Hanesom. Nie prvý prípad, keď sú obaja na hracej ploche.

Aj Jackuliak prešiel neskôr do útočného štvorzáprahu, kde bol užitočnejší ako v obrane. Iste tam trpel aj psychicky. V 66. minúte striedal  Škrteľa na hrote útoku MFK Dukla Horváth a práve tento hráč dal tesne pred záverečným hvizdom málo pohybujúceho sa hlavného rozhodcu Holasa vyrovnávajúci gól. Vo chvíli, keď už nebol z domácich na ihrisku útočník Belko, lebo ho striedal Koros. Aj taký býva futbal.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla 1:1(1:0)

Góly: resp. Horváth. ŽK: Geschwanter resp. Červeň. Rozhodovali: Holas – Hancko, Železňák. Prizeralo: vyše 100 divákov.

Zostava MFK Dukla: Baláž – Jackuliak, Červeň, P. Reptiš, Patrnčiak – Výbošťok( od 62. minúty Kandala), Macko, Koreň, Rusko – Hanes, Škrteľ ( od 66. minúty Horváth).

MFK Dukla – FK Železiar Podbrezová U17 – 0:1. V I. lige mladšieho dorastu U17. Domácim neuznal rozhodca Legíň gól a po 2. žltej karte vylúčil Matulu. ŽK: Matula, Kaliský, Jurík resp. Kadura. Prizeralo 50 divákov. MFK Dukla je v tabuľke posledná bez bodu.

MFK Dukla – FK Železiarne Podbrezová U16 2:1 (2:1) Góly boli zaznamenané v prvom polčase: 19. minúta Kukučka, 21. minúta Urban resp. 38. minúta Baričiak. Rozhodovali: Kováč – Lagíň, Tuma. Prizeralo 60 divákov.