A MUŽSTVO AKTUALITY

Mestská Dukla pod Urpínom poriadne vyšibala trebišovský Slavoj

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Takto parádne prešiel Róbert Polievka obranou súpera v 65. minúte, aby svoje veľké sólo zakončil strelou za chrbát trebišovského gólmana  a druhý raz sa zapísal do zoznamu ostrostrelcov MFK Dukla.

Zo strany MFK Dukla to napriek jej víťazstvu nebol oslňujúci futbal, hoci za aprílového vetríka, ktorý pofukoval na zubaté slnečné lúče, bol herný rozdiel ich hry oproti tomu, čo predvádzali reprezentanti zo Zemplína, rapídny. Trebišov, ktorý do 24. kola viedol jarnú tabuľku II. ligy v sezóne 2018/2019 hral na Štiavničkách veľmi mdlo, bez kombinačnej nápaditosti a hráčskej kreativity. Do svojho vedúceho gólu, ktorý dal po dvoch školáckych chybách Ján Novák do prázdnej brány, boli jeho hráči  v šestnástke MFK Dukla prakticky na návšteve iba raz – po rohovom kope. Ani vtedy však na bránu nevystrelili.

Hlavne keď v 32. minúte domáci v strede poľa faulovali hráča Trebišova, hostia v žlto – modrom oblečení rýchlo rozohrali loptu smerom k bráne Adama Krejčího, ktorú stoppér Kupčík hlavou neodvrátil, ba vzápätí ju nohami netrafil ani brankár Dukly Krejčí a tak  bolo na ukazovateli skóre 0:1. Dovtedy mala Dukla zopár dobrých streleckých príležitostí, z ktorých viac raz bombardovali hráči Dukly hosťujúceho brankára Gerarda Dariusza Bieszczada v 25. minúte. Bombardovali ho viacerí a z viacerých pozícií, no ten skvele vyrazil nad svoju žrď i krásnu a tvrdú strelu spoza šestnástky z kopačky Wilwébra.

Keď sa už zdalo, že hostia vyhrajú polčas tesne o gól, veľmi dobre hrajúci Migaľa na ľavej starne obrany MFK Dukla založil z polovice ihriska ďalší útok, loptu odcentroval do šestnástky až k Tóthovi, ten ju takmer profesorsky prehodil cez svojho strážcu po zemi voľne stojacemu Staršiemu a bolo vyrovnané!

Po zmene strán začali domáci v útočnej fáze ešte aktívnejšie, ale zavše aj  vtipnejšie a keď už diváci takmer kričali gól, bombu z kopačky Polievku zastavila žrď. Možno aj preto, lebo na bránu bolo potrebné vyslať z dobrej pozície iba vtipne umiestnenú loptu. Netrvalo dlho a ďalšiu skvelú príležitosť dať vedúci gól mal domáci Tóth. Keď sa už snažil asi 5 metrov pred prázdnou bránou zasunúť nohou loptu za chrbát poľského brankára v drese Trebišova, Tóthov pokus nedovoleným spôsobom zastavil skúsený hosťujúci kapitán mužstva Jaroslav Kolbas, za čo uvidel červenú kartu a verdikt rozhodcu Mareka Mastiša, ktorým ukázal na značku bieleho bodu. Pokutový kop bezpečne premenil domáci Róbert Polievka.

Gólom z pokutového kopu otvoril svoj strelecký účet v drese MFK Dukla. Do Veľkého piatku nebol gólovo úspešný ani v jednom zo svojich majstrovských zápasov. Potom pridal ešte ďalšie dva góly. Jeden krajší ako druhý. Najmä ten v poradí štvrtý z kopačiek domácich bol krásny. Padol zo štandardnej situácie a vyše 1050 platiacich divákov sa začalo baviť a tešiť z takej parády tak neviazane, že skalní , zoskupení vo FAN klube MFK Dukla za bránou Trebišova začali dokonca v závere vystreľovať aj farebné dymovnice. Ochudobnili nimi zrejme pokladnicu MFK Dukla a sebe trošku pošramotili športovo slušné, hlasité a trvalé povzbudzovanie. Svoj druhý gól v zápase dal Polievka v 65. minúte po úniku z polovice ihriska.

MFK Dukla – Slavoj Trebišov 4:1 (1:1)

MFK Dukla hrala v zostave : Krejčí – Vajda, Kupčík, Prikryl, Migaľa – Starší, Wilwéber, Snitka, Tóth, Polievka – Laksík. Striedali: V závere zápasu Migaľu Gregáň, po ňom striedal domáci tréner  Stanislav Varga autora hatricku Polievku Galičom a príležitosť dostal hrať aj Malík, ktorý vystriedal Laksika na hrote útoku. Ďalšie štatistické údaje prináša Futbalnet.sk – II. liga.