MFK Dukla nad sily prvoligovej Dunajskej Stredy vo štvrťfinále Slovenského pohára

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Marek Frimmel v súboji MFK Dukla – DAC Dunajská Streda po svojom príchode na hraciu plochu dal nielen nádherný vyrovnávajúci gól, ale viac raz pekne futbalovo povyzvŕtal, za účinnej podpory svojich spoluhráčov, vysoko favorizovaných favorizovaných súperov v čiernom oblečení, čo dokumentuje aj táto snímka.

Keď pre internetový portál Duklasport.sk tipoval štvrťfinálový zápas Slovenského pohára medzi MFK Dukla a DAC Dunajská Streda náš – v 80. rokoch minulého storočia –  najviac obsadzovaný futbalový rozhodca na najdôležitejšie medzištátne a klubové zápasy na medzinárodnej scéne Ing. Vojtech Christov z Vranova nad Topľou, okrem iného povedal, že Dunajská Streda nad ambiciózne hrajúcim mužstvom spod Urpína nezvíťazí. „ Medzi poslednú štvoricu postúpi budúci prvoligový celok MFK Dukla“ – podčiarkol.

Stalo sa. Napriek tomu, že až na jedného ostatní všetci hráči, ktorí vybehli na futbalový trávnik vo Zvolene k tomuto zápasu boli inej, než slovenskej národnosti, na mužstvo MFK Dukla ani  taký medzinárodný výber nestačil.

Začiatok zápasu patril domácej Dukle a už v 2. minúte dokázal skórovať po vtipne zahranom trestnom kope Polievku, Kupčík. Dukla sa dostala vedením do dobrej hernej pohody a bola druhému mužstvu súčasnej prvoligovej tabuľky  rovnocenným partnerom. Dunajská Streda postupne preberala v poli iniciatívu postupne prevzal iniciatívu a dokázala do prestávky vyrovnať po rohovom kope na 1:1. Zo 3 kvalitné strely  medzi žrde kryl v I. polčase z kopačiek jej hráčov mladý brankár Filip Baláž.

Druhý polčas začal náporom hostí, ale bojovne hrajúci domáci boli tiež v prienikoch nebezpeční a vytvárali si odvetnými protiútokmi dobré strelecké príležitosti, ktoré viac raz, ale, v gól nepremenili. Dunajská Streda sa po rohovom kope a nešťastne odhlavičkovanej lopte Kupčíka ujala vedenia na 1:2. Dukla na svoju odpoveď nenechala dlho čakať a po krásnej akcii Wilwéber – Migaľa – Polievka – Wilwéber – Frimmel posledne menovaný bombou z ľavej strany šestnástky v 69.minúte zrovnal skóre na 2:2.

Skúsený Ľuboš Kupčík odohral tiež na svojom poste v obrannej línii veľmi kvalitné stretnutie proti DAC Dunajská Streda. Potešiteľné bolo, že zavše zavelil z obrany aj do útočnej fázy svojim spoluhráčom veľmi presnou a včasnou prihrávkou.

Následne tréneri na oboch stranách vymenili viacero hráčov. Tempo zápasu malo stúpajúci trend, najskôr začali v závere podkurovať domácej obrane hráči v čiernom oblečení z Dunajskej Stredy, ale konečné rozhodnutie prišlo z kopačky domáceho Viktora Tótha. Najskôr ho v jeho prieniku pred 16 – kou faulovali obrancovia súpera, aby si potom na miesto prečinu proti futbalovým pravidlám položili loptu dvaja hráči MFK Dukla – Róbert Polievka a Frimmel. Priamy kop nakoniec po dohode oboch zahrával Frimmel. Ľavačkou opečiatkoval ľavú tyč brány Száraza, k odrazenej lopte sa dostal Viktor Tóth, ktorý gólom v nastavenom čase zavŕšil senzačné víťazstvo našej Dukly nad mnohými favorizovanou Dunajskou Stredou.

Za predvedené výkony je potrebné pochváliť viacerých hráčov domáceho kolektívu, autorke tohto komentára najviac hrou imponovali Lukáš Migaľa a reprezentačný brankár SR v kategórii U 18 Filip Baláž. Víťazstvo svojich spoluhráčov sledovali z tribúny zranení spoluhráči Hruška, Uhrinčať, Prikryl i Laksík, Dlhodobejšie na zranenia laborujúci z mužstva MFK Dukla sú aj Červeň a Dolný. Ostrostrelec Dunajskej Stredy Ramirez prišiel na ihrisko v 58. minúte stretnutia. Okrem jedného pokusu o strelu sa zapísal počas svojho pôsobenia v zápase aj troma zbytočnými faulami a hlasitými slovnými pokrikmi na adresu rozhodcov i protihráčov. Hrou, podobne ako viacerí jeho spoluhráči veľmi neoslnil.

Štatistiky tak, ako ich priniesol portál Duklasport.sk:

MFK Dukla – DAC Dunajská Streda 3:2(1:1)

Góly 3:2: 02. Ľuboš Kupčík, 69. Marek Frimmel, 93. Viktor Tóth – 20. Jannik MÜLLER-HELD, 67. Danylo BESKOROVAJNYJ
ŽK 4:1: 43. Ján Nosko, 52. Ľubomír Willwéber, 87. Patrik Vajda, 89. Kristián Lukáčik – 89. Eric Kleybel RAMIREZ MATHEUS
Rozhodovali: Martin Dohál – Marek Galo, Jakub Košecký – Marek Mastiš
Delegáti stretnutia: Anton Medovič a Ľubomír Suchý
Rohy: 3:7 (0:3) – len 3. prehra Dukly na rohy v sezóne
Divákov: hralo sa, už tradične, kvôli korone, bez divákov – na priľahlom kopci a parkovisku, za plotmi, bolo 75 divákov
Cudzinci v tímoch, čo nastúpili na ihrisko: 1:15 – najvyšší „debakel“ Dukly v histórii, okrem štartov v európskych pohároch

MFK Dukla Banská Bystrica ( 4-2-3-1 ):

Filip Baláž 23 (91. Adam Krejčí 22) – Lukáš Migaľa 21 (91. Dalibor Gonda 11), Ľuboš Kupčík 12, Ján Nosko 3, Kristián Lukáčik 25 – Gabriel Snitka 16, Ľubomír Willwéber 41 (76. Viktor Tóth 4) – Milan Kvocera 77 (64. Patrik Vajda 27), Róbert Polievka 17 (K), Matej Starší 8 – Miladin VUJOŠEVIĆ (Čierna Hora) 20 (64. Marek Frimmel 18)

Tréneri: Stanislav Varga – Štefan Rusnák, Norbert Juračka, Dávid Brünn

FC DAC 1904 Dunajská Streda ( 4-1-4-1 ):

Benjamín Száraz 1 – Niklas Wilson SOMMER (Nemecko) 2, Jannik MÜLLER-HELD (Nemecko) 18, Danylo BESKOROVAJNYJ (Ukrajina) 3, Eric Javier GRAJALES DAVIS (Panama) 31 – András SCHÄFER (Maďarsko) 26 (83. Sainey NJIE |Gambia| 19) – Marko DIVKOVIĆ (Chorvátsko) 29 (46. Yhoan Many ANDZOUANA |DR Kongo| 17), Sidney Deon Bruce FRIEDE (Nemecko) 23 (58. Eric Kleybel RAMIREZ MATHEUS |Venezuela| 9), Isaac David CHRISTIE-DAVIES (Wales) 11, Brahim MOUMOU (Nemecko) 21 (83. Abdulrahman TAIWO |Nigéria| 25) – Ion NICOLAESCU (Moldavsko) 98 (70. Andrija BALIĆ |Chorvátsko| 6)

Tréneri: Bernd STORCK (Nemecko) – Antal NÉMETH (Maďarsko), Nico PELLATZ (Nemecko), Alexander STORCK (Nemecko)

Odznelo na tribúne po zápase:

„Ten tréner Storck toho veľa v zápase MFK Dukla – Púchov neodpozoroval. Nakoniec, to stredajšie stretnutie, teda hrané 14. apríla, bolo celkom iné stretnutie. Pohárové. Presnejšie štvrťfinálové v súboji o Slovenský pohár. V tom majstrovskom, keď hral MFK Dukla o majstrovské body v II. lige, až na jediného v ňom hrali všetci Slováci. A bojovali s herným nasadením im vlastným. Dnes sme videli rekord, celkom až 15 futbalistov z rôznych iných krajín v jednom slovenskom prvoligovom klube z čela tabuľky. Výkonmi mnohí z nich, v tomto zápase , sotva priemerní. Podaktorí, ba viacerí oproti našej druholigovej kvalite aj podpriemerní, ale cudzí a prvoligoví. Zahraniční“…