AKTUALITY

MFK Dukla v príprave zdolala favorizovaný Poprad

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Futbalový fanúšik banskobystrického futbalu by v jarnej futbalovej odvete rád videl takto sa tešiť z víťazstiev svojich miláčikov, futbalistov v dresoch MFK Dukla. Po prípravnom zápase v Poprade, boli chlapci s víťazstvom spokojní. Ako to bude po jarnej odvete, rozhodnú súboje mužstva v 13 – tich jarných majstrovských súbojoch. Tie budú, veru, veľmi náročné.

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)
Góly Dukly: 28. Polievka, 48. Prikryl

Zostava Dukly:
Krejčí – Starší, Prikryl, Kupčík (69. Gaško), Savić – Bogdanovski, Snitka (69. Willwéber), Migaľa (69. Vajda), Polievka (69. Malík), Tóth (69. Gregáň), Galić (69. Telúch)

Zápas hraný na novej umelej tráve Národného tréningové centra v Tatranskej Lomnici prilákal takmer 50 výlučne popradských divákov. Tí sa už v druhej minúte tešili z aktivity svojho mužstva, keď sa domáci Kamil Zekucia pokúšal o gól z takmer tridsiatich metrov, no jeho strela krupinského rodáka Krejčího neohrozila. Popradčania mali v úvodnom dejstve častejšie loptu na kopačkách, no vážnejšiu príležitosť si nedokázali vypracovať. Hral sa „medzišestnástkový“ futbal a domáci sa pokúšali o zdolanie obrany MFK Dukla nakopávanými loptami, hlavne od Šestáka.

V 28.minúte bol Josip Galić faulovaný a k lopte sa približne 25 metrov od súperovej brány postavil Robo Polievka. Podaktorým sa zdalo, že chcel centrovať, no výborne kopnutú loptu nezasiahol nik z brániacich hráčov a tak bol na konci tejto akcie gól , MFK Dukla vyhrávala 0:1. Po úvodnom góle Poprad zvýšil aktivitu, mal sériu rohových kopov, ktoré výborne riešila obrana mužstva spod Urpína a v dôležitom momente jej univerzálny hráč, Maťo Starší. Najbližšie k druhému gólu však paradoxne boli futbalisti Banskej Bystrice. Róbert Polievka výborne umiestnenou centrovanou loptou našiel na vzdialenejšej tyčke Bogdanovskeho, no macedónsky útočník prekvapivo netrafil odkrytú bránu Jána Malca.

V závere prvého dejstva sa o vyrovnanie pokúšal strelou z hranice pokutového územia Denis Jančo. Jeho strelu obetavým zákrokom zablokoval Migaľa a tak fortunaligový rozhodca Chmura ukončil prvý polčas s výsledkom 0:1, aj keď na tabuli svietilo 0:2. Podtatranskí organizátori si zrejme chceli uľahčiť robotu, keďže už v tretej minúte druhého polčasu MFK Dukla skutočne vyhrával 0:2. Galićovou zásluhou mal výhodu rohového kopu. Zahrával ho Polievka, k odrazenej lopte sa na vzdialenejšej žrdi dostal Patrik Prikryl a sám pred Malcom rutinérsky skóroval.

V 54.minúte Chmura posúdil diskutabilný zákrok na Polievku v blízkosti stredovej čiary ako dovolený a umožnil tak brejkovú situáciu Popradčanom. Ujčík nakopol loptu do pokutového územia a v ňom sa strelecky nemýlil Erik Streňo. Už o minútu mohlo byť 2:2, no Ujčíkov pokus zvnútra pokutového územia zneškodnil Krejčí. Ďalšiu príležitosť mali hráči MFK Dukla v 68.minúte, kedy Polievku fauloval Viktor Maťaš a sám faulovaný Polievka chcel svojou typickou „obaľovačkou“ zvýšiť náskok svojho mužstva, no jeho strela letela nad súperovu bránu.

Tréner Varga urobol v 69.minúte 6-násobné striedanie a do hry sa po zranení dostal opäť aj Patrik Vajda. V stretnutí sa však už nič vážnejšie neudialo a tak si z Tatier chlapci v dresoch MFK Dukla odniesli prvé víťazstvo tohto sezónnej zimnej prípravy. Štatistiky: držanie lopty – FK Poprad 53 percent MFK Dukla 47 percent, v streľbe celkom vyzeral stav 14: 8 a na bránu 6:3, rohové kopy 12:4 všetko v prospech kolektívu MFK Poprad.

Séria prípravných zápasov hraných mimo mesta, ktoré MFK Dukla rprezentuje, pokračuje na súperových ihriskách. Zverenci trénera Stanislava Vargu budú hrať v utorok 29.januára 2019 o 17:30 na umelej tráve v Šali s domácim Slovanom Duslo.