Potvrdilo sa opäť, v II. lige môže bodovať každý s každým!

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Už v prípravných zápasoch na seba upozornil kvalitným futbalovým prejavom Milan Kvocera  (v modrom drese). Keď dostal na pravomm krídle príležitosť v II. polčase dnešného stretnutia so Slavojom Trebvišov, odvďačil sa trénerom i priaznivcom futbalu dvoma dôležitými gólmi do brány Trebišova. Tento záber je však z prípravného zápasu proti prvoligovému Spartaku Trnava, ktorý skončil tiež po kvalitnom futbale na umelej tráve zmierlivou remízou 1:1. Na snímke Milan Kvocera v súboji s mladým obrancom Sebastiánom Kóšom, ktorý sa udomácňuje čoraz viac na poste obrancu v tomto známom mužstve.

Aj priebeh zápasu 17. kola II. ligy medzi Slavojom Trebišov a MFK Dukla potvrdil, že v tejto, v porovnaní s vyspelou futbalovou Európou sotva priemernou druholigovou súťažou, môže bodovať každý s každým.

Je dobré, že MFK Dukla má svojich priaznivcov aj na Zemplíne. Viacerí z nich sledovali futbal o druholigové body dnes v Trebišove spoza plota, z neďalekého násypu.  Dali sa počuť aj po prehranom I. polčase Dukly rozdielom 2 gólov, že bod z Trebišova pod Urpín poputuje. Hra samotná tomu zo strany hostí nenasvedčovala. Slabo fungujúca obrana z pravej strany bola za prvých 45 minút zo strany hráčov v červenom oblečení deravá ako rešeto. Mnohí sa čudovali, že napríklad v príprave výborne hrajúci mladý Červeň znova príležitosť hrať nedostal. Tréneri MFK Dukla Varga a Rusnák najlepšie vedia prečo.

Trebišov začal s veľkým elánom a ukázalo sa, že tréner Ondrej Desiatnik, ktorý ešte v minulej sezóne viedol treťoligový Vranov, mal mužstvo MFK Dukla dokonale preštudované. Jeho najžhavejšie tykadlá Kanu a Issa prechádzali pravou stranou obrany ako chceli a tak nie div, že po 10. minútach hry bolo na ukazovateli skóre 2:0, brankár Hruška si prakticky na loptu siahol iba vo chvíľach, keď ju vyťahoval zo siete. V 7. minúte bol autorom prvého gólu Usman Adekunle Issa a v 10. minúte dal druhý gól práve Kanu.

Po štvrťhodine hry hostia hru v poli vyrovnali a keď založil Frimmel zo stredu ihriska, presnejšie jeho ľavej strany, útok kolmou prihrávkou na Polievku a ten hravo obišiel súpera, loptu  z vnútra súperovej šestnástky učebnicovo odcentroval, bolo po strele Staršieho v 17. minúte zrazu 2:1. Vzápätí mohol z pár krokov sám pred brankárom Vinclérom vyrovnať Laksík. Nestalo sa. Dokázal prestreliť nielen brankára Trebišova, ale aj bránu.

Pre oko diváka to však pekný futbal v I. polčase nebol, zo strany MFK Dukla nefungoval v prvých 45 minútach dobre, okrem defenzívnej hry ani stred poľa a tak Trebišovu stačila v 42. minúte prakticky tretia akcia zakončená cez pravú stranu obrany MFK Dukla, aby vyhral polčas 3:1. Autorom gólu bol po vydarenej útočnej akcii Roman Begala.

V polčasovej prestávke sa dalo  predpokladať, že v kabíne MFK Dukla bude riadne umývanie hláv a viacerí vystriedaní hráči mužstva MFK Dukla sa pravdepodobne ešte dlho po odchode ostatných na hraciu plochu budú sprchovať zo zašpineného, na pohľad nepekného výkonu. Tak sa, veru, súboj s kvalitnými súpermi o čelo tabuľky vyhrať nedá.

Po zmene strán, hlavne preskupením jednotlivých postov a príchodom strelca Kvoceru na hraciu plochu, bolo už v 48. minúte zápasu 2:3, potom v 73. minúte dal Milan Kvocera aj tretí gól MFK Dukla a na počudovanie aj kvalita zápasu bola úplne iná. Mal na to vplyv aj vietor, ktorý výrazne pomáhal Trebišovu v I. polčase a Dukle v II. polčase.

Po ďalšej dobrej príležitosti striedavo z oboch strán mohol jeden zo súperov v zaujímavom zápase strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nestalo sa, lebo gól už nepadol. Napriek zlepšenej a dramatickejšej hre v II. polčase však úrovňou neprekročilo druholigový priemer našej II. najvyššej futbalovej súťaže súťaže.

Slavoj Trebišov – MFK Dukla 3:3 (3:1)

Góly: 07. Usman Issa ADEKUNLE, 10. Wisdom Uda KANU, 42. Roman Begala – 17. Matej Starší, 48. Milan Kvocera, 73. Milan Kvocera
ŽK 1:0: 80. Roman Begala
Rozhodovali: Igor VALENT – Dušan Štofik, Anton Hrenák – Mgr. Michal Čiernik
Delegáti stretnutia: Marcel Eperješi a Miroslav Richrárik
Rohy: 4:7 (2:1)
Divákov: hralo sa, už tradične, kvôli korone, bez divákov

Cudzinci v tímoch: 3:1