Priemerný futbal, očakávané víťazstvo MFK Dukla v ďalšom prípravnom zápase

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Róbert Polievka aj v prípravnom  zápase s rezervou extraligovej Žiliny  bol viac raz nedovolene zastavený faulami, po ktorých zvyčajne bývajú červené karty a tak taký záber, aj keď nie je zo spomenutého zápasu, bolo pod Dubňom na tvári kapitána MFK Dukla vidieť zo 2 razy.

Na január ideálne futbalové počasie, tradične kvalitná hracia plocha futbalového stánku MŠK Žilina a predzápasová empatická spolupráca so starými známymi z dánskeho Géniussportu Petrom Kajanom a Jurajom Adamčiakom vytvorili v prázdnom hľadisku najzaplnenejšiu časť tribún pre 10 770 divákov.

Napriek tomu, že v strede poľa si zobrali pod kontrolu  hru spočiatku hostia, bola to omladina MŠK Žilina, ktorá prenikla po pravej strane do blízkosti brány Krejčího. Potom v 4. minúte potiahol útok stredom z polovice ihriska Polievka, krásne v šestnástke nahral Vojoševičovi, ale ten výbornú streleckú pozíciu, keď bol sám pred brankárom, zahodil. O minútu na to však dal Starší po chybe obrany Žiliny z vnútra šestnástky prvý gól MFK Dukla. V 8. minúte fauloval v boji o loptu na pravom krídle Nosko domáceho útočníka Vaľovčina. Tí sa snažili preniknúť spomenutým útočníkom po pravom krídle, bol z toho trestný kop asi 8 metrov od šestnástky. Ten však hravo odvrátila obrana hostí. V 14. minúte sa v bežnom súboji zranil Migaľa a na ihrisko prišiel na jeho miesto Lukačík. Od 8. do 17. minúty sa hral medzišestnástkový futbal s miernou prevahou domácich a z pred lavičky MFK Dukla bolo počuť hlasitejšie pokyny trénera hostí Stanislava Vargu.

V 21. minúte išli do protiútoku hostia, ale sľubne rozbehnutá akcia skončila rozohrávkou za Lukáčika za bránkovú čiaru, Lukáčik ostal na zemi po bežnom súboji. Z akcie v 24. minúte hráčov MFK Dukla po prieniku po rozohrávke Starší –  Polievka – Vujoševič si na zemi ležiaci Vujoševič pýtal pokutový kop, ale ostalo oba pri hráčovej žiadosti. V tejto fáze hry bolo z oboch strán dosť nepresností i drobných faulov. V 28. minúte kopali hostia prvý rohový  kop zápasu s neefektívnym zakončením. Po polhodine hry bol v gólovej pozícii pred  šestnástkou v sólovom vedení lopty faulovaný Polievka a sám Polievka v zle postavenom múre dal druhý gól zápasu. O minútu na to priťukol Polievkovi loptu pred šestnástku na ľavú stranu Vujoševič, ale jeho technická strela išla nad bránu s rešpektom hrajúcej rezervy ligovej Žiliny . V 35. minúte nedočiahol meter pred prázdnou bránou na strieľanú Polievkovu prihrávku Uhrinčať. O dve minúty neskôr zo stredu hranice šestnástky do stredu brány vyslal propagačnú loptu do rúk domáceho brankára Lukáčik.

V 40. minúte zrazili Richtáreka vo vlastnej šestnástke domáci obrancovia a Vujoševič dal s prehľadom tretí gól hostí. V 44. minúte upravili na rohy domáci polčasovú bilanciu na 1:1, ale obrana MFK Dukla poslala loptu hlavou Noska do poľa. Tam, keď bola lopta v strede poľa, rozhodca Hriva zakončil prvý polčas.  Aj druhý polčas pritlačila Žilina ako prvá hostí pred vlastnú šestnástku. Ale s neefektívnou koncovkou. Založený útok z hĺbky poľa skončil zo strany Žiliny v 48. minúte v aute. V 50. minúte si premiérovo v druholigovom drese dospelých siahol  na loptu mládežnícky reprezentant Slovenskej republiky, hráč MFK Dukla, Baláž.  Dobrých 10 minút veľa vzruchu na hracej ploche nebolo, ale v 56. minúte zahrávala Žilina svoj 3. rohový kop. Znova neefektívne. V 58. minúte išiel po výkope sám na brankára hostí Vujoševič, pred šestnástkou spomalil, potom loptu pekne zasekol, ale lopta sa dostala do rúk domáceho brankára hravo, lebo Vujoševičova snaha po streleckom zakončení skončila zlým nahodením si lopty Vujoševiča pre strelecký náprah.

V 63. minúte poslal krásny krížny pas na Uhrinčaťa do súperovej šestnástky Snitka, jeho bomba však skončila nad bránou. V 67. minúte mal dobrú  streleckú príležitosť Lukačík, ale z vnútra šestnástky poslal na domáceho Teplana namiesto strely „malú domov.“

Až v 72. minúte si siahol po nepresnom centri na loptu v druhom polčase po druhý raz hosťujúci brankár Baláž. Ten

však ukázal bravúrny skok k lopte v 77. minúte pri prieniku do šestnástky domácich málo pohyblivých útočníkov. V 80. minúte dali domáci gól  cez stred obrany Dukly Kostúrom.

Aj po góle boli iniciatívnejší domáci a na rohové kopy bolo v 82. minúte už 6:1 pre rezervu Žiliny. Keď v bránení chyboval pred vlastnou šestnástkou na ľavej strane hosťujúci Lukačík a pomalá obrana nestačila na rýchlejších domácich hráčov dal tvrdou krížnou strelou druhý gól domácich Baba Hamza.

V 86. minúte trafil krížnou strelou z vnútra šestnástky  ľavú tyč domácej brány mladý Hanes. V 88. minúte zastavil vymysleným ofsajdovým postavením samostatný únik Kvoceru čiarový Matula. Bodkou za stretnutím bola nepresná strela hostí na domácu bránu celkovo vo veľmi priemernom zápase.

MŠK Žilina „B“ – MFK Dukla 2:3 (0:3)

Góly: Kostúr, Baba Hamza resp. Starší, Polievka, Vujoševič z 11 m kopu

Zostavy:

MŠK Žilina:  Teplan –  Tandara, Kopas,( od 62. min. Majdan) Krkoška, Majdan ( od 46. min. Suľa) – Mráz (od 75. min Hamza), Farský – Vaľovčin, Gomola, Hamza ( od 46. min. Trabalík) Jambor ( od 46. min Kostúr ).

MFK Dukla: Krejčí (od 46. min. Baláž)   – Červeň, Nosko( od. 46. minúty Vajda) Kupčík –  Uhrinčať(od 70. min. Hanes)   Wilwéber, Richtárek ( od 60. min. Snitka) Migaľa (od 8. min. Lukáčik) – Starší (od 70. min. Gonda) Vujoševič (od 61. minúty Laksík) Polievka (od. 46. minúty Kvocera)

Rozhodovali: Hrivo – Kuba, Matula