AKTUALITY MLÁDEŽ

V I. lige žiakov úspešnejší chlapci MFK Dukla

Foto: Ján Gergely | Text pod foto: Každý súboj žiakov má svoje čaro. Tak tomu bolo aj v súboji MFK Žilina MFK Dukla Banská Bystrica., odkiaľ je tento záber. V sobotu 16. marca toho roku porazili chlapci MFK Žilina svojich rovesníkov z Popradu v kategórii U14 5:1.

Sobota 16. marec 2019 patrila na futbalových Štiavničkách žiakom. V I. lige starších žiakov U15 nastúpili  v dopoludňajších hodinách proti sebe v I. kole nadstavbovej časti MFK Dukla – FC Košice. Už od 13. minúty vyhrávali hostia gólom Goleňu. Keď pridal ten istý futbalista z hry druhý gól zdalo sa, že to bude pre žlto – modrých ľahké bodové sústo. Nestalo sa tak. Najskôr v 21. minúte Túry znížil na 1:2 a potom urobil radosť celému družstvu domácich vyrovnávajúcim gólom Kukučka. „Nebol to oslnivý futbal. Ani jeden kolektív hrou nevynikol, skôr to bol súboj nepresných prihrávok a pokusov o náhodné prieniky k jednotlivým bránam. Remíza je z tohto pohľadu spravodlivá“, povedal pre portál www.priateliadukly.sk na zápase prítomný licenčný agent Jozef Vengloš ml. Pre štatistiky: MFK Dukla – FC Košice U15 2:2(2:2) Rozhodoval Šimko.

Aj odpoludnia v kategórii U14 proti sebe nastúpili kolektívy žiakov MFK Dukla – FC Košice. Trénerská dvojica domácich M. Strelec – N. Dikacz mala k dispozícii oveľa širší káder, než v starších žiakoch tréner Oravec. Spočiatku držali réžiu hry pod svojou taktovkou chlapci spod Urpína, ale Keď dal vedúci gól  hosťujúci Urban zdalo sa, že hostia prevalcujú Duklu aj gólovo. Po zmene strán dal kuriózny gól z diaľky Švantner, keď plachtiaca lopta spadla do siete Košíc, aby o niekoško minút zahodili hostia svoju najväčšiu šancu v zápase. Jeden z ich útočníkov z pár krokov prestrelil prázdnu bránu. Vzruch naihrisko priniesla so sebou striedajúca dvojica mladých 13 ročných futbalistov Kaščák a Debnár. Z nich najskôr Kaščák vyrovnal po veľmi peknom prieniku a zakončení, aby už o 10. Minút dal domáci Števonka tretí gól po najkrajšej akcii zápasu. Zápas mal najmä v duhej časti druhého polčasu viaceré krásne futbalové okamihy. Hostia doplatili na nepresnú koncovku. MFK Dukla – FC Košice U14 3:1( 0.1)  Rozhodoval Žubor. ŽK: Senčeka Garaj MFK Dukla resp. Kotoleš FC Košice.