V Slovenskom pohári podľa papierových predpokladov

Typický pohárový zápas medzi domácim Slovanom Bratislava a MFK Dukla v semifinále Slovenského pohára začali aktívnejšie hostia. Už v 2. minúte kopal ich kapitán R. Polievka prvý rohový kop z pravej strany, aby o minútu zopakoval rohový kop zo strany ľavej, ale  obrana Slovana bola koncentrovaná. Po necelých 10. minútach prevzali iniciatívu vysoko favorizovaní domáci, ktorí behom 10.ďalších minút kopali v tesnom slede za sebou 3 rohové kopy. V 15. minúte pri výskoku utrpel zranenie vo vlastnej šestnástke v súboji o loptu so súperovým hráčom V. Tóth, ale po ošetrení sa znova vrátil do hry.

V 18. minúte videl prvú žltú kartu za faul v strede hracej plochy hosťujúci M. Vujoševič a po 20. minútach vytiahol bravúru po strele V. Weissa brankár MFK Dukla  M. Hruška. Ten zopakoval skvelý zákrok aj o minútu, keď vyrazil veľmi nepríjemnú strelu zblízka k nohám svojich brániacich spoluhráčov, z ktorých si počínal veľmi šikovne na ľavej strany obrany K. Lukáčik.

V 27. minúte nedotiahol rýchly protiútok do streleckého zakončenia cez pomalšiu obranu Slovana Kvocera, ba pri páde na zem nedokázal posunúť loptu v šestnástkovom súperovom priestore dobre rozostaveným podporovateľom jeho samostatného prieniku v červených dresoch MFK Dukla. Vzápätí vystrelil vedľa pravej tyče domáceho brankára M. Šullu spoza šestnástky K. Lukáčik.

Domáci s rýchlejším štartom na loptu a  jej technickejším spracovaním sa rýchle premiestnili na súperovu polovicu a keď obrana hostí faulovala  pred šestnástkou jedného z útočiacich hráčov v modrom drese, zo vzdialenosti dobrých 18 metrov zahral štandardnú situáciu Holman, jeden z mnohých legionárov v drese Slovana, konkrétne V. De Marko , ktorý prišiel do Slovana z Michaloviec, vhodným výberom miesta hravo prehlavičkoval centrovanú loptu medzi zle brániacimi súperovými protihráčmi v ich vlastnej šestnástke a Slovan sa ujal vedenia 1:0.

Hralo sa dobrú polhodinu zápasu, v ktorom medzi 29. – 36. minútov hostia nedokázali podržať loptu na svojich kopačkách dlhšie hlavne v strede poľa- V 37. minúte však dostal do súpera na holennú kosť typický školský šlapák pri prieniku ľavou stranou ihriska po rozohrávke od spoluhráčov z vlastnej šestnástky po nepresnej strele hráča Slovana E. Daniela, ktorá išla spoza pravej strany šestnístky dobrých 8 metrov vedľa ľavej tyče brankára M. Hrušku.

V 43. minúte vtipnú akciu Lukáčika cez Polievku zakončoval po získaní lopty centrom na opačnú stranu z pravej strany šestnástky Slovana Migaľa, ale jeden z útočníkov MFK Dukla stál v postavení mimo hry. Tesne pred touto akciou pri prieniku v súboji o loptu požadoval padajúci V. Weis pokutový kop od rozhodcu Ziembu  po pravici od brány hosťujúceho Hrušku, aj keď sa ho Migaľa nedovoleným spôsobom pri bránení nedotkol. V 44. minúte v strede poľa zbytočne fauloval Kvocera a tiež videl za svoj faul žltú kartu.

Po zmene strán prišli na hraciu plochu naraz až traja čerství hráči MFK Dukla. Do obrany namiesto Noska rovnako skúsený Kupčík a do útoku namiesto  M.Vujoševiča mladý A. Hanes a L. Migaľu vystriedal M. Starší. Tréner Varga zrejme už kalkuloval v „anglickom“ futbalovom týždni s odpočinkom spomenutých 3 hráčov základnej zostavy MFK pre nedeľňajšie majstrovské stretnutie o dôležité druholigové body v Bardejove.

Kým Kupčík a Starší herne zapadli do slušne hrajúceho súkolia svojich spoluhráčov, mladý A. Hanes sa herne na hracej ploche dosť trápil. Pri práci s loptou bol pomalší ako sme u neho zvyknutí z iných zápasov a prekvapilo pri behu malé drobčenie a tým aj spomaľovanie rýchlosti v práci s loptou.  Keď vyslal v 50. minúte exportnú delovku spoza šestnástky na Šullu v bráne Slovana Willwéber a brankár belasých ju vytlačil nad hornú žrď, pár verných priaznivcov verilo, že MFK Dukla ešte Slovan potrápi. Nestalo sa. V 64. minúte po ďalšej štandardnej situácii, ktorú rozohral od rohovej zastávky striedajúci V. Nono na v šestnástkovom priestore neobsadeného D. Strelca bolo 2:0 pre futbalovejší Slovan, ktorý potom už hral iba toľko koľko potreboval.

Za zmienku stojí fakt, že mladý Strelec bol po vystriedaní na hracej ploche sotva 2 minúty. V 79. minúte útočiaci futbalisti v dresoch MFK Dukla zbytočne posúvali na krátkom priestore niekoľkokrát loptu na pravej strane šestnástky súpera medzi sebou, pozorní a dynamickejší hráči Slovana im loptu pri jednej z pomalých výmen zobrali, kolmo ju preniesli až k súperovej šestnástke, lopta putovala rýchlo z nohy na nohu medzi A. Ožboldom, E. Danielom a D. Strelcom tak, že nakoniec práve A. Ožboltovi stačilo nastrčiť nohu aby bol stanovený konečný rezultát tohto prvého semifinálového súboja, v ktorom sa Slovan podľa očakávania prezentoval  v celkovom hernom prejave aj lepším priestorovým videním.

Hostia napríklad oproti Petržalke, ktorú vyradil Slovan vo štvrťfinále pôsobili vyspelejším herným dojmom a vyššou koncentráciou na hru než spomenutý štvrťfinálový druholigista.  Škoda, že hráčom MFK Dukla tentoraz oproti predchádzajúcim zápasom nevyšli v gólové vyjadrenie štandardné situácie.

Slovan Bratislava – MFK Dukla 3:0 (1:0) Prvý semifinálový súboj odohrali 29. apríla toho roku na výborne pripravenej hracej ploche Národného futbalového štadióna v Bratislave.

Rozhodoval Peter Ziemba za čiarovej asistencie Erika Weisa a Gabriela Ádama.

Góly: De Marco, Strelec a Ožbolt.