Z Liptova hlásia: tentoraz strelecká nemohúcnosť zo strany MFK Dukla!

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Na zápase Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla bol prítomný aj bývalý futbalista armádnej Dukly Banská Bystrica Tomáš Medveď, ktorého po zápase pozval k mikrofónu internetového portálu Duklasport.sk známy komentátor Jozef Ivan ( na snímke vpravo). Čo mu prezradil, o tom sa čitatelia dozvedia z pozápasových ohlasov na portáli Duklasport.sk. Nám pri jednej príležitosti skúsený futbalový matador, ktorý obliekal prvoligové dresy v ligách viacerých kontinentov sveta okrem iného, čo je napísané napríklad aj v knihe: Futbaloví anjeli a démoni povedal aj toto:“…podľa mňa sa nedostatočné zamerania na individuálne  schopnosti prejavovali rôznorodo aj u hráčov veľmi významných klubov, známych z čela klubových futbalových rebríčkov Európy či sveta…Zaujímavé, všakže?…

Spravodajcovia z partnerského internetového portálu Duklasport.sk po zápase Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla pripravili pre priaznivcov futbalu a teda aj čitateľov Klubu priateľov Dukly tento komentár zo zápasu 23. kola:

Na zápas nastúpil domáci Tatran v bielom, s červenými krátkymi rukávmi a trenírkami a Dukla celá v modrom, v nových dresoch pre zápasy vonku.
Trávnik, ktorý nie je úplná rovina, vyzeral byť v celkom dobrom stave.
Počasie bolo, najmä po celom týždni s vysokými teplotami, chladné, zamračené s prehánkami, 6°C, slabý vetrík.

Zápas začal, na dlho, ako medzišestnástkový futbal. Prvých 10 minút sa neudialo vôbec nič.

Až v 11. minúte vyslal na bránu 1. strelu zápasu, z ľavej hranice šestnástky Polievka, po prihrávke Frimmela.

A zápas pokračoval naďalej v strede ihriska, keďže išlo o dôležitý zápas a hráči sa tak na ihrisku aj správali. Opatrne.

Až do 22. minúty, keď hosťujúci Hanes asi zo 7 m strelil rovno do rúk brankára, to bola naozaj výborná šanca Dukly. A pomaly, fakt pomaly, sa to rozbiehalo. Liptáci získal 1. roh, po ktorom sprava z uhla nebezpečne vystrelil k bližšiemu vinkľu domáci Voško, ale brankár Dukly Hruška loptu výborne vyrazil na 2. roh domácich.

V 34. minúte mohlo zahrmieť. Polievka od ľavej rohovej zástavky poslal výbornú loptu po zemi do stredu šestnástky, kde si ju prebral VUJOŠEVIĆ otočený chrbtom k bráne, na mieste sa otočil okolo tesne brániaceho obrancu domácich a poslal po zemi nechytateľnú loptu tesne mimo ľavej žrde na mieste zamrznutého LUKSCHa, ktorý ju očami tlačil ako mohol mimo brány. A vyšlo mu to…

V 39. minúte po centri Migaľu sprava kopol VUJOŠEVIĆ zo 14 m do brvna do stredu domácej brány, kde sa jej dotkol ešte domáci brankár – Dukla získala len 1. roh.

V 42. minúte vystrelil z 25 m ANDRIĆ, brankár na loptu nedočiahol, tá sa odrazila od pravej žrde k úplne voľnému Kačeríkovi na hranici šestnástky, ktorý ju vrátil do stredu prázdnej brány, a miesto Dukly, viedli domáci – 1:0.

Futbal nebol v I. polčase veľmi zaujímavý, až na tie šance, veľmi nebolo čo písať, ani fotiť.

Starší mohol vyrovnať po začiatku II. polčasu, keď šiel v 48. minúte z ľavej strany šestnástky sám na bránu ale jeho krížna strela po zemi minula ľavú žrď domácej brány.

A Dukla od 52. minúty zamkla domácich v ich šestnástke a jej okolí. V 56. minúte zahodil z 5 m šancu hlavou Nosko, po rohu Polievku. O 2 minúty, v závare pre bránkou domácich, najskôr pálil Polievka, následne Starší, ale obranca zrazil nebezpečnú strelu na 4. roh Dukly, už 3. v II. polčase. V 59. minúte trafil Polievka zhora brvno, centrom z uhla sprava, ktorý brankár trošku podcenil.

Tesne pred tým, 2 minúty, Dukla vystriedala 2 hráčov. Odišiel Snitka a Hanes, nastúpil Richtárech a rýchly Kvocera.

Môžeme konštatovať, 15 minút pred koncom, že II. polčas sa hral na 1 bránu, domácu.
A potom to už bol typický hokejový zámok, z ktorého sa pokúšali občas domáci uniknúť brejkom.

Polievka unikol typicky po ľavej strane v 77. minúte, centroval do gólovej šance 2 spoluhráčom 7 metrov od brány, kde bol jediný obranca domácich, ktorý ale stačil loptu odkopnúť na roh. A naďalej hrala len Dukla, ktorá naháňala 1-gólovú stratu. Žiadne mužstvo tak nezamkla a netlačila počas celého II. polčasu ako domácich, ktorí podali oveľa slabší výkon ako na jeseň vo Zvolene proti Dukle a neboli ani lepší, ako iní súperi Dukly na jar. Nespoznávali sme ich.

Ešte 10 minút pred koncom unikol opäť Polievka, pekne si nahrali s Kvocerom ale obranca opäť zrazil loptu na roh a tak to bolo opäť neefektívne.
Posledných 10 minút to bolo, ako to zvyčajne býva, už len nakopávanie dlhých lôpt do šestnástky vyhrávajúceho súpera, ktorý odolával, loptu odkopával ako mohol a tak sa už nič nezmenilo, okrem toho, že domáci získali svoj 1. roh v II. polčase až v 91. minúte. Aj pomer rohov v II. polčase svedčí o tlaku Dukly – 1:6.

Na záver môžeme skonštatovať, že prehralo lepšie mužstvo, v II. polčase o triedu, ale neefektívne, ako zvyčajne Dukla v zápasoch bola, o čo svedčí jej 60 nastrieľaných gólov. Tie ale nenavýšila a tak prehrala.

Dukla teda nedokázala bodovať a tak prepustila, veríme že len dočasne, ako na jeseň len na 1 kolo, súpera na 1. miesto.
Týmto má aj horšie vzájomné zápasy s Liptovským Mikulášom, aj so Skalicou, len s Podbrezovou nie.

Tatran L. Mikuláš – MFK Dukla 1:0 (1:0)

Góly 1:0: 42. Adrián Kačerík
ŽK 3:1: 43. Dávid Krčík, 54. Richard Bartoš, 78. Ľuboslav Laura 19 – 51. Róbert Polievka
Rozhodovali: Ivan Kružliak ml. – Gabriel Ádám, Martin Borsányi – Mgr. Michal Čiernik
Delegáti stretnutia: Ján Panák a Ján Špivák
Rohy: 3:7 (2:1)
Divákov: hralo sa, už tradične, kvôli korone, bez divákov

Základné zostavy a striedania:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš ( 4-4-2 ):

Matěj LUKSCH (ČR) 31 – Michal Janec 5, Peter Voško 17, Dávid Krčík 25, Ivan Kotora 15 – Rastislav Václavik 9 – Adam Krčík 6 (78. Ľuboslav Laura 19), Tomáš Gerát 8 (78. Chansoo KIM |Kórejská republika| 21), Richard Bartoš 10 (K), Adrián Kačerík 7 (91. Adrian Bartoš 3) – Dragan ANDRIĆ (Srbsko) 22 (68. Tomáš Staš 11)
Tréneri: Marek Petruš
 – PaedDr. Tomáš Hvostik

MFK Dukla Banská Bystrica ( 4-2-3-1 ):

Matúš Hruška 1 – Lukáš Migaľa 21, Patrik Vajda 27, Ján Nosko 3, Marek Frimmel 18 – Gabriel Snitka 16 (57. Dávid Richtárech 6), Ľubomír Willwéber 41 (72. Lukáš Laksík 9) – Matej Starší 8, Adam Hanes 2 (57. Milan Kvocera 77), Róbert Polievka 17 (K) – Miladin VUJOŠEVIĆ (Čierna Hora) 20
Tréneri: Stanislav Varga – Štefan Rusnák, Norbert Juračka, Dávid Brünn

Odpočuté na tribúne v Bardejove po zápase Bardejov – Komárno 0:0:

Keďže sme mali nášho pozorovateľa aj na zápase 23. kola  v Bardejove, ten si po výsledku 0:0 zapísal aj toto:

„Čím kvalitnejšie mužstvá, tým viac chlapcov si z futbalu vie odniesť do života viac dôležitých vecí  užitočných na celý život. Napríklad aj pocit zodpovednosti. Dnes tu preberal ocenenie pri príležitosti  osláv svojho životného jubilea napríklad Floro Štefančin, ktorý má na svojom chrbte odžitých už vyše 7 krížikov, ale vždy ak má možnosť a cíti to ako potrebu verejne vysloviť, že až neskôr prišiel na to ako mu zodpovednosť, ktorej sa ako hráč armádnej Dukly naučil, mu neskôr prestala zväzovať napríklad nohy aj v najťažších stretnutiach o dôležité body. A on ju ponúka v plnej paráde aj v terajšom veku sedemdesiatnika. Tú zodpovednosť v každej situácii. Pozoruhodné!“