AKTUALITY MLÁDEŽ

Zaujímavý futbal dorastencov v Trnave, domáci tréner chváli štýl hry MFK Dukla

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Adam Červeň (na snímke v modrom drese) patrí po príchode z MFK Ružomberok medzi stále opory prvoligových dorastencov MFK Dukla Banská Bystrica. Boli sme na zápasoch napríklad aj v súboji seniorov MFK Dukla počas zápasu o Slovenský pohár, keď si svoje miesto na poste obrancu s útočným poňatím veľmi dobre zastal aj medzi dospelými. Svoje skúsenosti so súbojov s rovesníkmi v dresoch slávneho Spartaka Trnava napriek mladému veku už dnes môže počítať na roky. Svoj talent rozvíja systematicky od žiackych družstiev pod kvalitným odborným vedením.

Ak sme po minulom kole pochválili hernú vyspelosť starších dorastencov AS Trenčín v zápasoch s Michalovcami a Košicami, tentoraz sa o hre Trenčína pochvalne pri analyzovaní zápasu s MFK Dukla Banská Bystrica vyjadril aj tréner Trnavy Peter Gaži, ktorý nám v nedeľňajšom telefonáte pre naše portály Duklasport.sk a Klub priateľov Dukly povedal, že Trenčín bude najpravdepodobnejšie majstrom I. dorasteneckej ligy U19 vo futbalovej sezóne 2021/ 2022.

Nezabudol však podčiarknuť aj toto: „ Včera sme odohrali s MFK Banská Bystrica asi najlepší polčas celej súťaže. Po všetkých stránkach sme herne nášho súpera prevýšili, dali sme 3 góly a mohli sme dať aj ďalšie . Chcem však dodať, že hru súpera sledujem dlhodobo, páči sa mi ich herný prejav, čo potvrdili hlavne v II. polčase keď tréner hostí, Martin Poljovka, poslal v 65. minúte do stredu poľa Jozefa Kandalu, ktorý so sebou priniesol na hraciu plochu pre svojich spoluhráčov viac útočnej aktivity. Pravda je i tá, že my sme už vyhrávali od 61. minúty po góle Mareka Ujlakyho  4:0, tiež som prestriedal viacerých svojich hráčov, ale nebol to z našej strany už taký excelentný výkon. Hostia znížili  na 4:2, mali i zo 2 ďalšie dobré strelecké príležitosti, z ktorých však gól nepadol, napriek tomu zanechali hrou i vystupovaním v korektne hranom súboji dobrý dojem.“

Spartak Trnava U19 – MFK Dukla U19  4:2 (3:0)

Za rozhodovania trojice rozhodcov Filip Malárik – Lukáš Lauer, Vladimír Haring dávali góly pred 80 divákmi: 17. min. Timotej Kudlička, 40. min. Martin Repa, 45. min. Thomas Kotlár, 61. min. Marek Ujlaky resp. 80. min. Adam Červeň 86. min. René Horváth. V 90. minúte odniesli na nosidlách zraneného, v zápase dobre hrajúceho hráča z celku MFK Dukla Davida Jackuliaka na nosidlách. O aké zranenie išlo sa nám do uzávierky tohto komentára nepodarilo zistiť.